Magda Linette mecze

  • Pełna nazwa:
    Magda Linette
  • Kraj:
    Polska
  • Drużyna narodowa:
    nie

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Magda Linette

6+1 =

Magda Linette – polska tenisistka z sukcesami

Magda Linette jest trzecią najwyżej klasyfikowaną polską tenisistką w historii, za Igą Świątek i Agnieszką Radwańską. Wygrała do tej pory dwa turnieje WTA indywidualnie i dwa w grze podwójnej. W 2023 roku doszła do półfinału wielkoszlemowego Australian Open w grze pojedynczej (przegrała z Aryną Sabalenką po zaciętej, zwłaszcza w pierwszym secie, walce). Dwa lata wcześniej w grze podwójnej wspólnie z Bernardą Perą walczyła o finał French Open. Ma poza tym na koncie dwa tytuły w mistrzostwach Polski. Jest praworęczna. W początkach kariery grała dość defensywnie, jednak od momentu współpracy z obecnym szkoleniowcem gra bardziej agresywnie, podkreśla się jej szybkość, zasięg oraz bardzo umiejętne prowokowanie przeciwników do popełniania niewymuszonych błędów.

Magda Linette WTA

Magda Linette obecnie jest klasyfikowana w trzeciej dziesiątce listy WTA. Najwyższe miejsce w rankingu WTA, jakie zajmowała, to pozycja 19. od marca do listopada 2023 roku.

Magda Linette prywatnie

Magda Linette urodziła się w lutym 1992 roku w Poznaniu. Jej pierwszym trenerem był jej ojciec, Tomasz. Pierwszy większy sukces w karierze odniosła w 2006 roku, kiedy to została mistrzynią Europy do lat 14. Od 2009 roku ma status zawodniczki profesjonalnej. Co ciekawe, w latach 2014-19 trenowała głównie w... Chinach, a mianowicie w ośrodku Star River Professional Tennis Club w Kantonie. Prywatnie Magda Linette ceni też treningi na Florydzie. Jeśli chodzi o życie osobiste, przez długi czas  związana była ze swoim byłym chorwackim trenerem Izo (Izudinem) Zuniciem. Jej obecnym trenerem jest Brytyjczyk Mark Gellard. Magda Linette jest osobą bardzo medialną, sama zresztą chętnie dzieli się swoim życiem prywatnym na Instagramie. Ukończyła studia licencjackie na Indiana University East, poza tym program wsparcia dla sportowców w Harvard Business School.

Wiele osób zastanawia się pewnie, skąd tak oryginalne w pisowni i brzmieniu nazwisko – bynajmniej nie po mężu, gdyż tego nie ma. Nazwisko trafiło, według rodzinnych podań, do Polski wraz z armią napoleońską – nosić miał je jeden z francuskich żołnierzy, który zdecydował się osiąść w Wielkopolsce, gdzie uczył języka francuskiego we dworkach, to właśnie on miał być przodkiem Magdy Linette (nie jest w żaden sposób spokrewniona z piłkarzem Karolem Linettym, który związany był z Poznaniem, a pochodzi z kujawsko-pomorskiego Żnina, kulturowo należącego jednak do wielkopolskich Pałuk). Ciekawi rodowodów szperacze znaleźli informacje, że takie nazwisko pojawiało się już w Wielkopolsce ćwierć wieku wcześniej, bez wątpienia jest francuskie, ale jego dokładnej przeszłości na dziś nie udało się ustalić. Trzeba też pamiętać, że tenisistka ma na imię Magda, nie Magdalena.

Kiedy gra Magda Linette?

Magda Linette zaczęła rok 2024 od gry w turniejach w Brisbane i w Adelajdzie, ale w pierwszym  z tych turniejów przeszła tylko jedną rundę, a w drugim odpadła już po pierwszej grze; lepiej było w deblu, gdzie z Perą dotarła w Brisbane do ćwierćfinału. Magda Linette szybko zakończyła również tegoroczną przygodę z Australian Open. Jej pierwszą rywalką był zresztą nie byle kto, bowiem była triumfatorka turnieju, Caroline Wozniacki. Dunka polskiego pochodzenia wróciła na korty po tym, jak wcześniej niespodziewanie zakończyła karierę. Magda Linette od końcówki pierwszego seta zmagała się z kontuzją i ostatecznie po dwóch gemach w drugim secie skreczowała i wycofała się z turnieju, nie zagra więc również w deblu z Bernardą Perą. Udział Magdy Linette w kolejnych turniejach zależy oczywiście od stanu zdrowia.

Magda Linette mecz na żywo – gdzie oglądać w TV i online

Transmisje w TV z Australian Open zapewnia Eurosport, dodatkowo jest możliwość oglądania transmisji online w Eurosporcie Extra w Playerze oraz na Polsat Box Go i w kanałach bukmacherskich. Inne turnieje z udziałem Magdy Linette można oglądać również, w zależności od samego turnieju, w sportowych kanałach Polsatu czy Canal+.

Już zagłosowałeś!