Iga Świątek mecze

  • Pełna nazwa:
    Iga Świątek
  • Kraj:
    Polska
  • Drużyna narodowa:
    nie

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Iga Świątek

1+9 =

Iga Świątek  najlepsza polska tenisistka

Iga Natalia Świątek, urodzona w Warszawie w 2001 roku, to aktualny (maj 2024 r.) numer 1 rankingu WTA. Została nią jako pierwsza Polka w historii! Jej najgroźniejszą rywalką od jakiegoś czasu jest Białorusinka Aryna Sabalenka.

Ma siostrę Agatę, starszą o trzy lata, która grała przez pewien czas w tenisa, ale rzuciła ten sport po odniesionej kontuzji – podobno Iga trafiła na korty właśnie chcąc dorównać Agacie, a trenuje tenis już od 5. roku życia.

Iga Świątek wygrała do tej pory 17 turniejów zaliczanych do WTA, w tym cztery turnieje wielkoszlemowe. To także największe osiągnięcia w historii polskiego tenisa. Iga Świątek gra bardzo wszechstronnie, choć zdecydowanie woli atakować – eksperci określają często styl jej gry jako „agresywny”.

Kiedy gra Iga Świątek?

Na przełomie 2023 i 2024 roku Iga Świątek była w składzie reprezentacji Polski na United Cup, gdzie Polacy dotarli aż do finału – tam niestety musieli uznać wyższość drużyny niemieckiej. To jak zawsze był wstęp do Australian Open, który Iga Świątek tym razem zakończyła na 3. rundzie, niespodziewanie przegrywając z Czeszką Linkdą Noskovą.. Po Australian Open Iga zagrała w lutym w turniejach WTA w Dosze i Dubaju - pierwszy z nich wygrała, w drugim dotarła do półfinału. Potem było jeszcze zwycięstwo w turnieju WTA 1000 w Madrycie. Między 26 maja a 9 czerwca rozegrany zostanie tegoroczny Roland Garros, od 1 do 14 lipca Wimbledon, a między 26 sierpnia a 8 września US Open. Ewentualne WTA Finals zaplanowano na 3-10 listopada.

Iga Świątek mecz na żywo – gdzie oglądać w tv i online

Mecze Igi Świątek, podobnie jak reszty Polaków, podczas Australian Open 2024 można było oglądać na żywo w tv na kanałach Eurosport 1 i Eurosport 2. Transmisje z Australian Open dostępne były również online na Polsat Box Go, ale część spotkań tylko w Eurosporcie Extra w Playerze. 

Jeśli chodzi o inne turnieje, prawami do transmisji podzieliły się różne stacje: Wimbledon ma w ofercie Polsat Sport, Roland Garros i US Open to „produkt” Eurosportu, a Canal+ wygrał przetargi na mecze turniejów WTA 1000, 500 i 250.

Iga Świątek i turnieje wielkoszlemowe – Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open

Iga Świątek najlepiej z turniejów wielkoszlemowych wspomina zdecydowanie French Open – triumfowała tu aż 3 razy, w roku 2020, 2022 i 2023, w 2021 dotarła do ćwierćfinału. W 2022 roku zwyciężyła ponadto w US Open. Bliska triumfu w 2022 roku była także na Australian Open, gdzie odpadła dopiero w półfinale z Danielle Collins; Amerykanka odniosła wtedy dość łatwe zwycięstwo 6:4 i 6:1, choć rozstawiona była o wiele niżej od Igi.

Zdecydowanie najsłabiej prezentowała się do tej pory Iga Świątek na kortach Wimbledonu. Startowała w nim czterokrotnie, najwyżej dochodząc, w 2023 roku (była już wówczas nr 1 rankingu WTA), do ćwierćfinału, w którym uległa Ukraince Elinie Switolinie.
 

Już zagłosowałeś!