ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

6×2 =

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to polski klub siatkarski, który został założony w 1948 roku. Klub został założony przez Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Węglowego.

Drużyna ZAKSA Kędzierzyn-Koźle swoje mecze rozgrywa na hali Azoty Arena, która znajduje się w Kędzierzynie-Koźlu. Arena może pomieścić około 5000 widzów i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest znana również jako "Rycerze Kędzierzyna". Pseudonim ten nawiązuje do historii klubu, który powstał w Kędzierzynie-Koźlu i odzwierciedla ducha walki i determinacji drużyny.

W historii ZAKSY Kędzierzyn-Koźle grali wielcy siatkarze, którzy zostawili swoje piętno w klubie. Wśród nich można wymienić takie postacie jak Paweł Zagumny, Mariusz Wlazły, czy Michał Ruciak. Ci zawodnicy mieli ogromny wpływ na rozwój drużyny i zdobywali wiele sukcesów.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle może pochwalić się również wieloma utalentowanymi napastnikami. Wśród nich warto wymienić takich zawodników jak Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek czy Sam Deroo. Ci gracze są niezwykle skuteczni w ataku i stanowią duże zagrożenie dla przeciwników.

Drużyna ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma bogatą historię osiągnięć. W swoim dorobku posiada wiele wygranych ligowych, tytułów mistrza Polski oraz zwycięstw w różnych turniejach. Klub regularnie bierze udział w prestiżowych rozgrywkach, takich jak Liga Mistrzów, PlusLiga czy Puchar Polski.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest również obecna w międzynarodowych rozgrywkach, takich jak Mistrzostwa Świata, Liga Narodów czy Mistrzostwa Europy. Klub regularnie rywalizuje z najlepszymi drużynami na świecie i odnosi sukcesy na międzynarodowej arenie.

Już zagłosowałeś!