US Palermo mecze

 • Pełna nazwa:
  Palermo Football Club
 • Skrócona nazwa:
  Palermo
 • Kraj:
  Włochy
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1900
 • Stadion:
  Stadio Renzo Barbera
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - US Palermo

5-4 =

US Palermo

US Palermo to włoski klub piłkarski, założony w 1900 roku przez grupę młodych sportowców z Palermo. Klub jest jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów we Włoszech.

Stadionem, na którym drużyna rozgrywa swoje mecze domowe, jest Stadio Renzo Barbera. Arena ta może pomieścić ponad 36 000 widzów i jest jednym z największych stadionów we Włoszech.

US Palermo jest znany również jako "Rosanero", co odnosi się do charakterystycznego różowego koloru strojów, w których drużyna gra. Klub ma bogatą historię, która sięga początków XX wieku.

W ciągu lat w klubie grało wielu znakomitych piłkarzy, którzy przyczynili się do sukcesów drużyny. Wśród nich można wymienić takie gwiazdy jak Fabrizio Miccoli, Javier Pastore i Edinson Cavani.

US Palermo słynie z posiadania niezwykle skutecznych napastników. W historii klubu grali tacy zawodnicy jak Luca Toni, Amauri i Paulo Dybala, którzy zdobywali wiele bramek dla drużyny.

Drużyna odniosła wiele sukcesów w swojej historii. US Palermo wygrał Serie B trzy razy i zdobył Puchar Włoch. Klub brał również udział w europejskich rozgrywkach, takich jak Liga Europy.

Obecnie US Palermo bierze udział w rozgrywkach Serie A, najwyższej ligi piłkarskiej we Włoszech. Drużyna również uczestniczy w Pucharze Włoch, gdzie rywalizuje z innymi włoskimi klubami o trofeum.

US Palermo jest również obecny w międzynarodowych rozgrywkach, takich jak Liga Mistrzów i Liga Europy. Klub ma na swoim koncie wiele udanych występów w tych prestiżowych turniejach.

US Palermo to zespół o bogatej historii i wielu osiągnięciach. Klub jest dumny ze swojej tradycji i ciągle dąży do osiągania sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.

Źródła:

Już zagłosowałeś!