US Cremonese mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - US Cremonese

9-2 =

US Cremonese

US Cremonese to włoski klub piłkarski, założony w 1903 roku przez grupę entuzjastów piłki nożnej w mieście Cremona. Klub jest jednym z najstarszych w kraju i ma bogatą historię.

Stadionem, na którym drużyna rozgrywa swoje mecze domowe, jest Stadio Giovanni Zini. Arena ta może pomieścić około 20 641 widzów i jest jednym z najważniejszych miejsc dla kibiców Cremonese.

US Cremonese jest znany również jako "Grigiorossi", co oznacza "Szaro-czerwoni" w języku włoskim. Ten pseudonim odnosi się do tradycyjnych barw klubowych, które są szare i czerwone.

W historii klubu grali wielcy piłkarze, którzy przyczynili się do sukcesów drużyny. Wśród nich można wymienić takie postacie jak Gianluca Vialli, który rozpoczął swoją karierę w Cremonese, a później zdobył wiele tytułów z Juventusem i reprezentacją Włoch.

US Cremonese ma również w swojej historii wielu utalentowanych napastników. Jednym z najbardziej znanych jest Marco Di Vaio, który grał w klubie w latach 1996-2001 i zdobył wiele bramek dla drużyny.

Klub odniósł wiele sukcesów w swojej historii. W sezonie 1992/1993 US Cremonese zdobył awans do Serie A, najwyższej ligi włoskiej. Klub grał w Serie A przez trzy sezony, zanim spadł do Serie B. W swojej historii drużyna zdobyła również kilka tytułów mistrza Serie C.

US Cremonese bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Wśród nich znajdują się Serie B, gdzie drużyna obecnie występuje, oraz Puchar Włoch, gdzie klub ma szansę rywalizować z najlepszymi zespołami kraju.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział US Cremonese, można znaleźć na stronie Serie B oraz Puchar Włoch.

Już zagłosowałeś!