Udinese mecze

 • Pełna nazwa:
  Udinese Calcio S.p.A.
 • Skrócona nazwa:
  Udinese Calcio
 • Kraj:
  Włochy
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1896
 • Stadion:
  Stadio Friuli - Dacia Arena
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Udinese

9-2 =

Klub Udinese

Udinese to włoski klub piłkarski, który został założony w 1896 roku przez grupę studentów z Udine. Klub jest jednym z najstarszych w kraju i ma bogatą historię.

Stadion Udinese

Drużyna Udinese rozgrywa swoje domowe mecze na stadionie Stadio Friuli, który znajduje się w Udine we Włoszech. Stadion może pomieścić około 25 000 widzów i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w kraju.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Udinese jest często nazywane "Bianconeri" ze względu na biało-czarne barwy klubowe. Klub powstał jako sekcja piłkarska w ramach klubu sportowego o tej samej nazwie. Od tamtej pory Udinese stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów we Włoszech.

Najwięksi piłkarze w historii Udinese

W historii Udinese grali wielcy piłkarze, którzy przyczynili się do sukcesów klubu. Wśród nich można wymienić takie postacie jak Antonio Di Natale, Alexis Sanchez, Oliver Bierhoff i Fabio Quagliarella. Ci zawodnicy zdobywali wiele bramek i byli kluczowymi postaciami w drużynie.

Najlepsi napastnicy w historii Udinese

Udinese słynie z posiadania wielu utalentowanych napastników. Wśród nich można wymienić takich zawodników jak Antonio Di Natale, Alexis Sanchez, Antonio Floro Flores i Fabio Quagliarella. Ci piłkarze byli niezwykle skuteczni i zdobywali wiele bramek dla drużyny.

Historia osiągnięć drużyny

Udinese ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Klub zdobył Puchar Intertoto UEFA w 2000 roku oraz dwukrotnie awansował do finału Pucharu Włoch. Udinese również wielokrotnie brało udział w europejskich rozgrywkach, takich jak Liga Europy i Liga Mistrzów.

Rozgrywki, w których bierze udział Udinese

Udinese bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Klub rywalizuje w Serie A, najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech. Udinese również uczestniczy w Pucharze Włoch, gdzie rywalizuje z innymi drużynami o trofeum. Ponadto, Udinese brało udział w eliminacjach Ligi Europy, gdzie rywalizuje z innymi drużynami z Europy o miejsce w fazie grupowej turnieju.

Linki do innych rozgrywek, w których bierze udział Udinese:

Udinese to klub z bogatą historią i wieloma osiągnięciami. Drużyna ma silną kadrę piłkarzy i regularnie rywalizuje na najwyższym poziomie.

Już zagłosowałeś!