Toulouse mecze

 • Pełna nazwa:
  Toulouse Football Club
 • Skrócona nazwa:
  Toulouse
 • Kraj:
  Francja
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1970
 • Stadion:
  Stadium de Toulouse
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Toulouse

9-3 =

Klub Toulouse

Toulouse to francuski klub piłkarski, który został założony w 1937 roku. Klub został założony przez grupę entuzjastów piłki nożnej z miasta Tuluza.

Stadion Toulouse

Drużyna Toulouse swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Stadium Municipal, który znajduje się w Tuluzy. Stadion może pomieścić około 33 150 widzów i jest jednym z największych stadionów we Francji.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Toulouse jest znany jako "Les Violets" ze względu na charakterystyczny fioletowy kolor strojów, w których grają piłkarze. Klub powstał w wyniku połączenia dwóch klubów - FC Toulouse i Red Star Toulouse. W 1937 roku oba kluby postanowiły połączyć siły i stworzyć nową drużynę, która reprezentowałaby miasto Tuluza.

Najwięksi piłkarze w historii Toulouse

W historii Toulouse grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje ślady w klubie. Jednym z najbardziej znanych jest Pascal Dupraz, który był trenerem drużyny w latach 2015-2018. Dupraz poprowadził Toulouse do utrzymania w Ligue 1 w sezonie 2015/2016, co było ogromnym sukcesem dla klubu.

Najlepsi napastnicy w historii Toulouse

Wśród najlepszych napastników, którzy grali w Toulouse, warto wymienić Andre-Pierre Gignaca. Gignac był jednym z najskuteczniejszych napastników w historii klubu i zdobył wiele bramek dla drużyny.

Historia osiągnięć drużyny

Toulouse ma na swoim koncie kilka osiągnięć. Klub zdobył Puchar Francji w sezonie 1956/1957 oraz Superpuchar Francji w sezonie 1957/1958. Ponadto, drużyna regularnie uczestniczy w rozgrywkach Ligue 1, najwyższej klasy rozgrywkowej we Francji.

Rozgrywki, w których bierze udział Toulouse

Toulouse bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Klub regularnie rywalizuje w Ligue 1, najważniejszej lidze we Francji. Ponadto, drużyna brała udział w Pucharze Francji, gdzie zdobyła tytuł w sezonie 1956/1957. Toulouse również uczestniczy w rozgrywkach Ligi Europy, gdzie rywalizuje z najlepszymi drużynami z całej Europy.

Linki do rozgrywek, w których bierze udział Toulouse:

Już zagłosowałeś!