Stoke City mecze

 • Pełna nazwa:
  Stoke City Football Club
 • Skrócona nazwa:
  Stoke City
 • Kraj:
  Anglia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1863
 • Stadion:
  bet365 Stadium

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Stoke City

1+9 =

Stoke City - Klub piłkarski z bogatą historią

Stoke City to angielski klub piłkarski, który został założony w 1863 roku. Klub został założony przez grupę miejscowych entuzjastów piłki nożnej, którzy postanowili stworzyć drużynę reprezentującą Stoke-on-Trent. Od tamtej pory klub zyskał wielu wiernych fanów i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów w Anglii.

Stadionem, na którym Stoke City rozgrywa swoje mecze, jest bet365 Stadium. Stadion ten może pomieścić ponad 30 000 widzów i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów piłkarskich w kraju. Bet365 Stadium jest dumą klubu i miejscem, gdzie fani Stoke City gromadzą się, aby wspierać swoją drużynę.

Stoke City jest znane również jako "The Potters". Pseudonim ten nawiązuje do bogatej historii Stoke-on-Trent jako centrum produkcji ceramiki. Klub powstał w czasach, gdy miasto było ważnym ośrodkiem przemysłowym, a nazwa "The Potters" jest hołdem dla tej tradycji.

W historii Stoke City występowało wielu znakomitych piłkarzy. Jednym z najbardziej znanych jest Stanley Matthews, który jest uważany za jednego z najlepszych angielskich piłkarzy wszech czasów. Matthews spędził większość swojej kariery w Stoke City i był kluczowym zawodnikiem w sukcesach klubu.

Inni znani piłkarze, którzy mieli okazję grać w Stoke City, to Gordon Banks, Alan Hudson, Mark Stein i Peter Crouch. Każdy z tych zawodników wnosił swój wkład w rozwój klubu i przyczynił się do osiągnięcia sukcesów.

Stoke City ma również bogatą historię osiągnięć. Klub wygrał Ligę Angielską w sezonie 1971/1972, co było jednym z największych sukcesów w historii klubu. Ponadto, Stoke City zdobyło Puchar Ligi Angielskiej w 1972 roku i osiągnęło wiele innych sukcesów w rozgrywkach krajowych.

Obecnie Stoke City bierze udział w rozgrywkach takich jak Championship - druga liga angielska, oraz Puchar Anglii. Klub dąży do powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej i odzyskania swojej pozycji w angielskim futbolu.

Już zagłosowałeś!