Sporting Lizbona mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Sporting Lizbona

8-3 =

Sporting Lizbona

Sporting Lizbona, znany również jako Sporting CP, to portugalski klub piłkarski założony w 1906 roku przez José Alvalade. Jest jednym z trzech największych klubów w Portugalii, obok Benfiki i FC Porto.

Stadionem domowym drużyny Sporting Lizbona jest Estádio José Alvalade, który został otwarty w 2003 roku. Stadion może pomieścić około 50 000 widzów i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w kraju.

Sporting Lizbona jest często nazywany "Lwami" ze względu na swoje logo, na którym znajduje się lew. Klub powstał z inicjatywy grupy młodych sportowców, którzy chcieli stworzyć nowoczesny klub piłkarski w Portugalii. Od samego początku Sporting był klubem otwartym na różne dyscypliny sportowe, ale to piłka nożna stała się najważniejszą dziedziną.

W historii Sporting Lizbona występowało wielu znakomitych piłkarzy, zarówno z Portugalii, jak i z innych krajów. Do najbardziej znanych zawodników, którzy mieli okazję grać w klubie, należą Cristiano Ronaldo, Luís Figo, Ricardo Quaresma, Nani i João Moutinho.

Sporting Lizbona słynie z produkcji utalentowanych napastników. Wśród najlepszych napastników, którzy reprezentowali ten klub, znajdują się Mario Jardel, Fernando Peyroteo, Manuel Fernandes i Liedson.

Drużyna Sporting Lizbona odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył 19 tytułów mistrza Portugalii, 17 Pucharów Portugalii i 8 Superpucharów Portugalii. Ponadto, Sporting Lizbona ma na swoim koncie wiele udanych występów w europejskich rozgrywkach, w tym awans do finału Pucharu Zdobywców Pucharów w sezonie 1963/1964.

Aktualnie Sporting Lizbona bierze udział w rozgrywkach Primeira Liga, najwyższej klasy rozgrywkowej w Portugalii. Klub jest również regularnym uczestnikiem Ligi Europy UEFA, gdzie rywalizuje z najlepszymi drużynami z innych krajów europejskich.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Sporting Lizbona, można znaleźć na stronie Primeira Liga oraz Liga Europy.

Już zagłosowałeś!