Śląsk Wrocław mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Śląsk Wrocław

5×1 =

Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław to polski klub piłkarski, który został założony w roku 1947. Klub został założony przez grupę entuzjastów piłki nożnej z Wrocławia.

Stadionem domowym drużyny jest Stadion Wrocław, który może pomieścić około 42 771 widzów. Stadion został otwarty w roku 2011 i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce.

Śląsk Wrocław jest znany również jako "Wojskowi" ze względu na swoje tradycje wojskowe. Klub powstał w wyniku połączenia dwóch klubów - Pionier Wrocław i Odra Wrocław. Od tamtej pory Śląsk Wrocław odnosił wiele sukcesów zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

W historii klubu grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje ślady w Śląsku Wrocław. Do najbardziej znanych zawodników należą m.in. Andrzej Rudy, Andrzej Juskowiak, Marek Citko i Tomasz Hajto.

Śląsk Wrocław miał również wiele znakomitych napastników w swojej historii. Wśród nich można wymienić takie nazwiska jak Ernest Pohl, Andrzej Rudy, Andrzej Juskowiak i Paweł Brożek.

Drużyna Śląska Wrocław ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Polski, w tym siedem razy sięgnął po tytuł mistrza kraju. Śląsk Wrocław odnosił również sukcesy w Pucharze Polski, zdobywając ten trofeum pięć razy.

Śląsk Wrocław bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich, takich jak Ekstraklasa, Puchar Polski i Liga Europy. Klub regularnie rywalizuje z innymi drużynami zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Już zagłosowałeś!