SC Magdeburg mecze

 • Pełna nazwa:
  SC Magdeburg
 • Kraj:
  Niemcy
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1955
 • Stadion:
  GETEC Arena
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - SC Magdeburg

1+1 =

SC Magdeburg

SC Magdeburg to niemiecki klub piłki ręcznej, założony w 1965 roku przez grupę entuzjastów tego sportu. Klub ma swoją siedzibę w Magdeburgu, w Niemczech.

Stadionem, na którym drużyna rozgrywa swoje mecze, jest GETEC Arena. Jest to nowoczesna hala sportowa, mogąca pomieścić około 7 000 widzów. GETEC Arena jest jednym z najważniejszych obiektów sportowych w Magdeburgu.

SC Magdeburg jest znany również pod pseudonimem "Bördehandball". Klub powstał w wyniku połączenia dwóch innych drużyn piłki ręcznej - SC Aufbau Magdeburg i SC Magdeburg. Obie te drużyny miały swoje sukcesy i tradycje, które przyczyniły się do powstania SC Magdeburg.

W historii klubu grali wielcy piłkarze ręczni, którzy zostawili swoje ślady w drużynie. Do najbardziej znanych zawodników, którzy mieli okazję grać w SC Magdeburg, należą: Stefan Kretzschmar, Olafur Stefansson, Robert Weber i Bartosz Jurecki.

SC Magdeburg może pochwalić się również wieloma utalentowanymi napastnikami. Wśród nich warto wymienić takie postacie jak: Robert Weber, Matthias Musche i Daniel Pettersson. Ci zawodnicy są kluczowymi postaciami w ofensywie drużyny.

Historia osiągnięć SC Magdeburg jest imponująca. Klub zdobył wiele tytułów i trofeów. Wśród najważniejszych osiągnięć drużyny można wymienić: 7-krotnie zdobyte mistrzostwo Niemiec, 3-krotnie wygrane Puchary Niemiec oraz zwycięstwo w Lidze Mistrzów w sezonie 2001/2002.

SC Magdeburg bierze udział w wielu prestiżowych rozgrywkach piłki ręcznej. Wśród nich znajdują się takie turnieje jak:

SC Magdeburg to jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłki ręcznej w Niemczech. Drużyna ma bogatą historię i ciągle dąży do osiągania kolejnych sukcesów.

Już zagłosowałeś!