SC Freiburg mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - SC Freiburg

8-2 =

SC Freiburg

SC Freiburg to niemiecki klub piłkarski, który został założony w 1904 roku przez grupę studentów. Klub ma swoją siedzibę we Freiburgu, w Badenii-Wirtembergii.

Stadionem, na którym drużyna rozgrywa swoje mecze domowe, jest Schwarzwald-Stadion. Obiekt ten może pomieścić około 24 000 widzów i jest jednym z najstarszych stadionów w Niemczech.

SC Freiburg jest znany również jako "Breisgau-Brasilianer", co odnosi się do stylu gry drużyny, który jest często porównywany do brazylijskiego piłkarstwa. Klub ma bogatą historię i od momentu powstania zdobył wiele sukcesów.

Wśród najbardziej znanych piłkarzy, którzy mieli okazję grać w barwach SC Freiburg, można wymienić takie nazwiska jak Jörg Heinrich, Oliver Baumann, Max Kruse czy też Papiss Cissé. Ci zawodnicy przyczynili się do osiągnięcia wielu sukcesów przez klub.

SC Freiburg może pochwalić się również wieloma utalentowanymi napastnikami. Wśród nich warto wymienić takich graczy jak Nils Petersen, który jest jednym z najlepszych strzelców w historii klubu, oraz Admir Mehmedi, który również odniósł wiele sukcesów jako napastnik drużyny.

Historia osiągnięć SC Freiburg jest imponująca. Klub zdobył mistrzostwo 2. Bundesligi w sezonie 2015/2016 i awansował do Bundesligi. Ponadto, drużyna wielokrotnie brała udział w europejskich rozgrywkach, takich jak Liga Europy czy Puchar UEFA.

SC Freiburg bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich, takich jak Bundesliga, Puchar Niemiec oraz Liga Mistrzów. Klub jest również regularnie obecny w eliminacjach Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział SC Freiburg, można znaleźć na stronie Bundesliga oraz Puchar Niemiec.

Już zagłosowałeś!