Ruch Chorzów mecze

 • Pełna nazwa:
  Ruch Chorzów
 • Kraj:
  Polska
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1920
 • Stadion:
  Stadion Ruchu Chorzow
 • Rozgrywki:

Terminarz

Wyniki

Skomentuj - Ruch Chorzów

2×2 =

Klub Ruch Chorzów

Ruch Chorzów to polski klub piłkarski, który został założony w roku 1920. Klub został założony przez grupę entuzjastów piłki nożnej z Chorzowa.

Stadion

Drużyna Ruch Chorzów swoje domowe mecze rozgrywa na Stadionie Miejskim w Chorzowie. Stadion ten może pomieścić około 10 000 widzów i jest jednym z najważniejszych obiektów sportowych w regionie.

Pseudonim i historia klubu

Ruch Chorzów jest często nazywany "Niebieskimi" ze względu na kolor swoich strojów. Klub powstał jako wynik połączenia dwóch innych klubów - Chorzowskiego Klubu Sportowego i Klubu Sportowego Ruch.

Najwięksi piłkarze

W historii Ruchu Chorzów grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje piętno na klubie. Wśród nich można wymienić takie postacie jak Ernest Pohl, Gerard Cieślik, czy Włodzimierz Lubański.

Najlepsi napastnicy

Ruch Chorzów miał wiele utalentowanych napastników w swojej historii. Wśród nich można wymienić takich zawodników jak Gerard Cieślik, Ernest Pohl, czy Włodzimierz Lubański.

Historia osiągnięć

Ruch Chorzów ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Polski, w tym siedem razy sięgnął po ten tytuł. Ruch Chorzów również odnosił sukcesy w Pucharze Polski, zdobywając ten trofeum aż czterokrotnie.

Rozgrywki

Ruch Chorzów bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Klub rywalizuje między innymi w Ekstraklasie, najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Ponadto, drużyna bierze udział w Pucharze Polski, gdzie rywalizuje z innymi klubami o trofeum.

Już zagłosowałeś!