Rapid Wiedeń mecze

 • Pełna nazwa:
  Rapid Wiedeń
 • Kraj:
  Austria
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1899
 • Stadion:
  Allianz Stadion
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Rapid Wiedeń

2×4 =

Klub Rapid Wiedeń

Rapid Wiedeń to austriacki klub piłkarski, który został założony w roku 1899 przez grupę młodych entuzjastów piłki nożnej. Klub ten jest jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów w Austrii.

Stadionem Rapidu Wiedeń jest Allianz Stadion, który został otwarty w 2016 roku. Jest to nowoczesny obiekt, mogący pomieścić ponad 28 000 widzów. Stadion ten jest dumą klubu i miejscem, gdzie odbywają się wszystkie domowe mecze Rapidu Wiedeń.

Rapid Wiedeń jest znany również jako "Die Grün-Weißen" (Zielono-Biali). Pseudonim ten odnosi się do tradycyjnych barw klubu, które są zielone i białe. Klub ma bogatą historię, która sięga ponad 120 lat. Powstał jako wynik pasji i miłości do piłki nożnej wśród młodych ludzi w Wiedniu.

W historii Rapidu Wiedeń grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje piętno na klubie. Jednym z najbardziej znanych jest Hans Krankl, austriacki napastnik, który grał w klubie w latach 1970-1978. Krankl jest uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii Austrii.

Rapid Wiedeń miał również w swoich szeregach innych utalentowanych zawodników, takich jak Andreas Herzog, Ivica Vastic i Stefan Maierhofer. Ci piłkarze przyczynili się do sukcesów klubu i zostali zapamiętani przez fanów Rapidu Wiedeń.

Rapid Wiedeń ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Austrii, w tym 32 razy. Ponadto, Rapid Wiedeń wygrał Puchar Austrii 14 razy i Superpuchar Austrii 3 razy. Klub brał również udział w wielu międzynarodowych turniejach, takich jak Liga Mistrzów UEFA i Liga Europy UEFA.

Obecnie Rapid Wiedeń bierze udział w rozgrywkach Österreichische Bundesliga, najwyższej klasy rozgrywkowej w Austrii. Klub rywalizuje również w Pucharze Austrii, gdzie ma szansę zdobyć kolejny trofeum dla swojej kolekcji.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Rapid Wiedeń, można znaleźć na stronie Österreichische Bundesliga oraz Puchar Austrii.

Już zagłosowałeś!