Rangers FC mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Rangers FC

8-3 =

Klub Rangers FC

Rangers FC to szkocki klub piłkarski, który został założony w 1872 roku przez braci Mosesa i Petera McNeilla oraz Petera Campbella i Williama McBeatha. Jest to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w historii szkockiego futbolu.

Stadion Ibrox

Rangers FC swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Ibrox, który znajduje się w Glasgow. Stadion może pomieścić ponad 50 000 widzów i jest jednym z największych stadionów w Szkocji. Ibrox jest również jednym z najstarszych stadionów w kraju, otwarty został w 1899 roku.

Pseudonim i historia klubu

Rangers FC jest często nazywany "The Gers" lub "The Light Blues". Klub powstał jako reakcja na powstanie klubu Celtic FC, który został założony jako klub katolicki. Rangers FC z kolei został założony jako klub protestancki i od tamtej pory rywalizacja między tymi dwoma klubami jest jedną z najbardziej znanych i gorących rywalizacji w piłce nożnej.

Najwięksi piłkarze w historii klubu

W historii Rangers FC grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje piętno na klubie. Do najbardziej znanych zawodników należą m.in. Ally McCoist, Brian Laudrup, Paul Gascoigne, Davie Cooper i John Greig. Każdy z tych piłkarzy przyczynił się do sukcesów klubu i jest uważany za legendę Rangers FC.

Najlepsi napastnicy

Rangers FC miał wiele znakomitych napastników w swojej historii. Do najbardziej utytułowanych i skutecznych napastników należą m.in. Ally McCoist, który zdobył ponad 350 bramek dla klubu, oraz Kris Boyd, który również jest jednym z najskuteczniejszych napastników w historii Rangers FC.

Historia osiągnięć

Rangers FC ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Szkocji, w tym wiele z rzędu w latach 1990-1997. Rangers FC również odnosił sukcesy w Pucharze Szkocji i Pucharze Ligi Szkockiej. Klub ma również na swoim koncie udział w europejskich rozgrywkach, w tym w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Rozgrywki

Rangers FC bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Klub rywalizuje w Scottish Premiership, najwyższej klasie rozgrywkowej w Szkocji. Rangers FC również uczestniczy w Pucharze Szkocji, Pucharze Ligi Szkockiej oraz innych krajowych turniejach. Ponadto, klub brał udział w europejskich rozgrywkach, takich jak Liga Mistrzów i Liga Europy.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Rangers FC, można znaleźć na stronie Primeira Liga, Liga Mistrzów oraz Liga Europy.

Już zagłosowałeś!