Radomiak Radom mecze

 • Pełna nazwa:
  Radomiak Radom
 • Kraj:
  Polska
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1910
 • Stadion:
  Stadion Lekkoatletyczno-Piłkarski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Radomiak Radom

3+5 =

Klub Radomiak Radom

Radomiak Radom to polski klub piłkarski, który został założony w 1910 roku. Klub został założony przez grupę entuzjastów piłki nożnej z miasta Radom.

Stadion Radomiaka Radom

Drużyna Radomiaka Radom rozgrywa swoje mecze na stadionie im. Władysława Augustynka, który znajduje się w Radomiu. Stadion może pomieścić około 5 000 widzów.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Radomiak Radom jest nazywany "Niebieskimi" ze względu na kolor swoich strojów. Klub powstał jako inicjatywa grupy pasjonatów piłki nożnej z Radomia, którzy postanowili stworzyć drużynę reprezentującą miasto.

Najwięksi piłkarze Radomiaka Radom

W historii Radomiaka Radom grali wielcy piłkarze, którzy przyczynili się do sukcesów drużyny. Wśród nich można wymienić takie postacie jak Janusz Kupcewicz, Andrzej Iwan, czy Radosław Matusiak.

Najlepsi napastnicy Radomiaka Radom

W drużynie Radomiaka Radom grali również znakomici napastnicy. Do najbardziej utytułowanych należą Grzegorz Piechna, Marcin Robak i Łukasz Sosin.

Historia osiągnięć drużyny

Radomiak Radom ma w swojej historii wiele osiągnięć. Klub zdobył kilka tytułów mistrza Polski w niższych ligach oraz brał udział w wielu turniejach i rozgrywkach. Wśród najważniejszych sukcesów drużyny można wymienić wygrane w rozgrywkach Ekstraklasy, Pucharu Polski oraz udział w Lidze Mistrzów.

Rozgrywki, w których bierze udział Radomiak Radom

Radomiak Radom bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Drużyna rywalizuje między innymi w rozgrywkach takich jak Ekstraklasa, Puchar Polski oraz Liga Mistrzów. W tych turniejach Radomiak Radom stara się osiągnąć jak najlepsze wyniki i zdobyć kolejne trofea.

Już zagłosowałeś!