Pogoń Szczecin mecze

 • Pełna nazwa:
  Pogoń Szczecin
 • Kraj:
  Polska
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1948
 • Stadion:
  Stadion Miejski im. Floriana Krygiera w Szczecinie
 • Rozgrywki:

Terminarz

Wyniki

Skomentuj - Pogoń Szczecin

7+3 =

Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin to polski klub piłkarski, założony w 1948 roku przez grupę entuzjastów piłki nożnej. Klub ma swoją siedzibę w Szczecinie, w województwie zachodniopomorskim.

Stadionem, na którym Pogoń Szczecin rozgrywa swoje mecze domowe, jest Stadion Miejski im. Floriana Krygiera. Stadion ten może pomieścić około 18 000 widzów i jest jednym z największych stadionów w Polsce.

Pogoń Szczecin jest znana również pod pseudonimem "Portowcy". Nazwa ta nawiązuje do historycznej przynależności Szczecina do portu morskiego i związanej z nim działalności gospodarczej. Klub powstał w wyniku połączenia dwóch innych klubów - KS Pogoń i KS Warta.

W historii Pogoni Szczecin występowało wielu znakomitych piłkarzy. Do najbardziej znanych należą m.in. Arkadiusz Milik, który grał w klubie w latach 2011-2012, oraz Grzegorz Lato, który reprezentował barwy Pogoni w latach 1970-1971.

Pogoń Szczecin może pochwalić się również wieloma sukcesami. Klub zdobył m.in. Puchar Polski w sezonie 2018/2019 oraz Superpuchar Polski w sezonie 2019/2020. Ponadto, Pogoń regularnie uczestniczy w rozgrywkach Ekstraklasy, najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Obecnie Pogoń Szczecin bierze udział w rozgrywkach Ekstraklasy, najważniejszej ligi piłkarskiej w Polsce. Klub również uczestniczy w Pucharze Polski, gdzie rywalizuje z innymi drużynami o tytuł najlepszej drużyny w kraju.

Już zagłosowałeś!