PGE FKS Stal Mielec mecze

Terminarz

Wyniki

Skomentuj - PGE FKS Stal Mielec

5×6 =

PGE FKS Stal Mielec

PGE FKS Stal Mielec to polski klub piłkarski, który został założony w roku 1939. Klub został założony przez grupę entuzjastów piłki nożnej z Mielca.

Stadionem, na którym drużyna rozgrywa swoje mecze, jest Stadion Miejski w Mielcu. Stadion ten może pomieścić około 10 000 widzów i jest jednym z największych stadionów w Polsce.

Pseudonimem drużyny jest "Stalowcy". Klub powstał w wyniku połączenia dwóch lokalnych drużyn - Stali Mielec i Stali Rzeszów. Po połączeniu klub zyskał większą bazę zawodników i zaczął odnosić większe sukcesy.

W historii klubu grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje ślady w drużynie. Do najbardziej znanych zawodników, którzy mieli okazję grać w PGE FKS Stal Mielec, należą m.in. Włodzimierz Lubański, Andrzej Szarmach i Kazimierz Deyna.

W drużynie występowało również wielu utalentowanych napastników. Do najlepszych napastników w historii klubu należą m.in. Ernest Pohl, Andrzej Zgutczyński i Andrzej Iwan.

PGE FKS Stal Mielec ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów i trofeów, w tym kilkakrotnie wygrał ligę polską oraz Puchar Polski. Drużyna brała również udział w wielu prestiżowych turniejach, takich jak Liga Mistrzów czy Liga Europy.

Aktualnie PGE FKS Stal Mielec bierze udział w rozgrywkach Ekstraklasy, najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Drużyna również uczestniczy w Pucharze Polski, gdzie rywalizuje z innymi klubami o zdobycie trofeum.

Już zagłosowałeś!