Panathinaikos Ateny mecze

 • Pełna nazwa:
  Panathinaikos Ateny
 • Kraj:
  Grecja
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1908
 • Stadion:
  Leoforos Alexandras Stadium

Terminarz

Wyniki

Skomentuj - Panathinaikos Ateny

6+5 =

Panathinaikos Ateny - Klub piłkarski z bogatą historią

Panathinaikos Ateny to grecki klub piłkarski, który został założony w 1908 roku przez grupę młodych sportowców. Klub jest jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych w Grecji.

Stadionem domowym drużyny jest Apostolos Nikolaidis Stadium, który znajduje się w Atenach. Stadion może pomieścić około 16 000 widzów i jest jednym z najważniejszych miejsc dla kibiców Panathinaikosu.

Panathinaikos Ateny jest znany również jako "Trifylli" (Koniczyna), co jest nawiązaniem do zielonego koloru, który jest charakterystyczny dla klubu. Historia klubu sięga początków XX wieku, kiedy to grupa młodych sportowców postanowiła założyć drużynę piłkarską. Od tamtej pory Panathinaikos zdobył wiele tytułów i osiągnięć.

W historii klubu grali wielcy piłkarze, którzy przyczynili się do sukcesów drużyny. Jednym z najbardziej znanych piłkarzy, którzy występowali w Panathinaikosie, jest Giorgos Karagounis. Karagounis był kapitanem reprezentacji Grecji i miał znaczący wkład w sukcesy klubu.

Panathinaikos Ateny słynie również z doskonałych napastników, którzy reprezentowali klub. Jednym z najlepszych napastników w historii klubu jest Antonis Antoniadis. Antoniadis jest uważany za jednego z najlepszych greckich piłkarzy wszech czasów i zdobył wiele bramek dla Panathinaikosu.

Drużyna Panathinaikosu odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył 20 tytułów mistrza Grecji, 18 Pucharów Grecji oraz 4 Superpuchary Grecji. Ponadto, Panathinaikos brał udział w wielu międzynarodowych rozgrywkach, takich jak Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA i Puchar UEFA.

Obecnie Panathinaikos Ateny bierze udział w rozgrywkach takich jak Liga Mistrzów, Liga Europy oraz Superliga Argentina. Klub dąży do dalszych sukcesów i ciągłego rozwoju.

Już zagłosowałeś!