ORLEN Wisła Płock mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - ORLEN Wisła Płock

2×5 =

ORLEN Wisła Płock

ORLEN Wisła Płock to polski klub piłki ręcznej, który został założony w roku 1947. Klub został założony przez grupę entuzjastów piłki ręcznej z Płocka.

Drużyna ORLEN Wisła Płock swoje mecze rozgrywa na hali Orlen Arena, która może pomieścić około 5 500 widzów. Orlen Arena jest jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce.

Pseudonimem drużyny ORLEN Wisła Płock jest "Nafciarze". Nazwa ta nawiązuje do związku klubu z branżą naftową, która jest ważnym elementem gospodarki Płocka. Klub powstał w wyniku połączenia dwóch lokalnych drużyn - Wisły Płock i Nafty Płock.

W historii klubu ORLEN Wisła Płock występowało wielu znakomitych piłkarzy ręcznych. Do najbardziej znanych zawodników, którzy mieli okazję grać w klubie, należą m.in. Karol Bielecki, Bartosz Jurecki, czy Marcin Lijewski.

ORLEN Wisła Płock może pochwalić się również wieloma utalentowanymi napastnikami. Wśród nich warto wymienić takich zawodników jak Zbigniew Kwiatkowski, Ivan Nikčević czy Michał Kubisztal.

Drużyna ORLEN Wisła Płock odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Zdobyła wiele tytułów mistrza Polski, a także wygrała wiele turniejów i pucharów. Klub regularnie bierze udział w rozgrywkach takich jak Liga Mistrzów, Liga Mistrzów czy Mistrzostwa Europy.

ORLEN Wisła Płock jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów piłki ręcznej w Polsce i cieszy się dużym uznaniem zarówno w kraju, jak i za granicą.

Więcej informacji na temat drużyny ORLEN Wisła Płock można znaleźć na stronie:

https://tvsport.pl/kategoria/pilka-reczna/orlen-superliga https://tvsport.pl/kategoria/pilka-reczna/liga-mistrzow
Już zagłosowałeś!