Olympique Marsylia mecze

Terminarz

Wyniki

Skomentuj - Olympique Marsylia

7-3 =

Olympique Marsylia

Olympique Marsylia to francuski klub piłkarski, założony w 1899 roku przez René Dufaure de Montmirail. Jest jednym z najstarszych klubów piłkarskich we Francji.

Stadionem, na którym drużyna rozgrywa swoje mecze domowe, jest Stade Vélodrome. Obiekt ten może pomieścić ponad 67 000 widzów i jest jednym z największych stadionów w Europie.

Olympique Marsylia jest znany również jako "Les Phocéens", co oznacza "Focjusze". Pseudonim ten nawiązuje do greckiego pochodzenia miasta Marsylia oraz do jego historii jako ważnego portu morskiego.

W historii klubu grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje piętno na światowej piłce nożnej. Do najbardziej znanych zawodników, którzy mieli okazję grać w Olympique Marsylia, należą takie gwiazdy jak Zinedine Zidane, Didier Drogba, Jean-Pierre Papin czy Marcel Desailly.

Olympique Marsylia słynie z posiadania wielu utalentowanych napastników. Wśród nich można wymienić takie postacie jak Jean-Pierre Papin, który zdobył Złotą Piłkę w 1991 roku, oraz Didier Drogba, który był jednym z najskuteczniejszych napastników w historii klubu.

Drużyna Olympique Marsylia odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył 10 tytułów mistrza Francji, 10 Pucharów Francji oraz 3 Puchary Ligi Francuskiej. Ponadto, w sezonie 1992/1993, Olympique Marsylia dotarł do finału Ligi Mistrzów, gdzie jednak przegrał z AC Milan.

Olympique Marsylia bierze udział w wielu prestiżowych rozgrywkach piłkarskich. Wśród nich znajdują się Liga Mistrzów, Ligue 1, Puchar Francji oraz Puchar Ligi Francuskiej. Klub regularnie rywalizuje z najlepszymi drużynami zarówno we Francji, jak i w Europie.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Olympique Marsylia, można znaleźć na stronie Liga Mistrzów, Ligue 1, Puchar Francji oraz Puchar Ligi Francuskiej.

Już zagłosowałeś!