Moreirense mecze

 • Pełna nazwa:
  Moreirense Futebol Clube
 • Skrócona nazwa:
  Moreirense FC
 • Kraj:
  Portugalia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1938
 • Stadion:
  Estadio Comendador Joaquim de Almeida Freitas
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Moreirense

7+9 =

Moreirense - portugalski klub piłkarski

Moreirense to portugalski klub piłkarski, który został założony w 1938 roku. Klub został założony przez grupę entuzjastów piłki nożnej z miasta Moreira de Cónegos.

Stadion Moreirense, na którym drużyna rozgrywa swoje mecze, nosi nazwę Parque de Jogos Comendador Joaquim de Almeida Freitas. Stadion ten może pomieścić około 6 000 widzów i jest jednym z najważniejszych miejsc dla kibiców Moreirense.

Moreirense jest znany również jako "Cónegos" - pseudonim, który odnosi się do mieszkańców miasta Moreira de Cónegos. Klub powstał jako inicjatywa lokalnych mieszkańców, którzy chcieli stworzyć drużynę piłkarską dla swojego regionu.

W historii Moreirense mieli okazję grać znani piłkarze, takie jak Pepe, który później stał się jednym z najlepszych obrońców na świecie. Inni znani zawodnicy, którzy reprezentowali barwy Moreirense, to Arsénio, Nildo Petrolina i Rafael Martins.

Moreirense ma również w swojej historii wielu utalentowanych napastników. Jednym z nich jest Rafael Martins, który zdobył wiele bramek dla klubu i przyczynił się do jego sukcesów.

Moreirense ma na swoim koncie kilka osiągnięć. W sezonie 2016/2017 klub zdobył Puchar Ligi Portugalii, pokonując w finale Bragę. Jest to jedno z największych osiągnięć w historii klubu.

Obecnie Moreirense bierze udział w Primeira Liga, najwyższej klasie rozgrywkowej w Portugalii. Klub rywalizuje również w Pucharze Portugalii, gdzie ma szansę zdobyć kolejne trofeum.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Moreirense, można znaleźć na stronie Primeira Liga oraz Puchar Portugalii.

Już zagłosowałeś!