Montpellier mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Montpellier

8-3 =

Klub Montpellier

Montpellier to francuski klub piłkarski, który został założony w 1919 roku przez Louisa Nicollina. Klub ma swoją siedzibę w Montpellier, we Francji.

Stadion Montpellier

Drużyna Montpellier rozgrywa swoje mecze domowe na stadionie Stade de la Mosson, który może pomieścić około 32 900 widzów. Stadion ten został otwarty w 1972 roku i jest jednym z największych stadionów we Francji.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Montpellier jest znany jako "La Paillade", co odnosi się do dzielnicy Montpellier, w której klub został założony. Klub powstał z połączenia dwóch klubów - Stade Olympique Montpelliérain i Montpellier Languedoc Sport Club.

Najwięksi piłkarze w historii Montpellier

W historii Montpellier grali wielcy piłkarze, którzy przyczynili się do sukcesów klubu. Należą do nich takie postacie jak Laurent Blanc, Eric Cantona, Carlos Valderrama i Olivier Giroud.

Najlepsi napastnicy Montpellier

Wśród najlepszych napastników, którzy grali w Montpellier, warto wymienić takie nazwiska jak Laurent Blanc, Olivier Giroud i Souleymane Camara. Ci zawodnicy zdobywali wiele bramek i przyczynili się do sukcesów drużyny.

Historia osiągnięć Montpellier

Montpellier ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Klub zdobył mistrzostwo Francji w sezonie 2011/2012, co było jednym z największych sukcesów w historii klubu. Ponadto, Montpellier wygrał Puchar Francji w 1929 roku i Puchar Ligi Francuskiej w 1992 roku.

Rozgrywki Montpellier

Montpellier bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Drużyna regularnie rywalizuje w Ligue 1, najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji. Ponadto, Montpellier brał udział w rozgrywkach takich jak Liga Mistrzów UEFA, Puchar UEFA i Puchar Intertoto.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Montpellier, można znaleźć na stronie Ligue 1 oraz Liga Mistrzów UEFA.

Już zagłosowałeś!