Manchester United mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Manchester United

8-2 =

Manchester United

Manchester United to angielski klub piłkarski, założony w 1878 roku przez pracowników kolei Lancashire and Yorkshire Railway. Klub ten ma swoją siedzibę w Manchesterze i jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w historii piłki nożnej.

Stadionem Manchesteru United jest Old Trafford, który został otwarty w 1910 roku. Jest to trzeci co do wielkości stadion w Anglii, mogący pomieścić ponad 74 000 widzów. Old Trafford jest również jednym z najbardziej rozpoznawalnych stadionów na świecie.

Manchester United jest często nazywany "Czerwonymi Diabłami". Pseudonim ten został nadany klubowi w latach 60., kiedy to drużyna osiągała wielkie sukcesy pod wodzą menedżera Matta Busby'ego. Klub powstał z połączenia dwóch innych klubów - Newton Heath LYR Football Club i Manchester Central.

W historii Manchesteru United grali wielcy piłkarze, takie jak Bobby Charlton, George Best, Eric Cantona, Ryan Giggs czy Cristiano Ronaldo. Ci zawodnicy przyczynili się do wielu sukcesów klubu i są uważani za ikony Manchesteru United.

Manchester United miał również wielu znakomitych napastników w swojej historii. Należą do nich m.in. Wayne Rooney, Ruud van Nistelrooy, Andy Cole i Denis Law. Ci piłkarze zdobywali wiele bramek dla klubu i przyczyniali się do jego sukcesów.

Manchester United ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył 20 tytułów mistrza Anglii, 12 Pucharów Anglii, 5 Pucharów Ligi Angielskiej oraz 3 Ligowe Puchary Mistrzów. Manchester United wygrał również Ligę Mistrzów UEFA dwukrotnie, w sezonach 1967/1968 i 1998/1999.

Obecnie Manchester United bierze udział w różnych rozgrywkach, takich jak Premier League, Liga Mistrzów i Puchar Anglii. Klub jest również regularnym uczestnikiem Pucharu Ligi Angielskiej oraz innych turniejów krajowych i międzynarodowych.

Już zagłosowałeś!