Legia Warszawa mecze

Terminarz

Wyniki

Skomentuj - Legia Warszawa

6-1 =

Legia Warszawa

Legia Warszawa to polski klub piłkarski, założony w 1916 roku przez oficerów Legionów Polskich. Jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce.

Legia Warszawa swoje mecze rozgrywa na stadionie Wojska Polskiego, który może pomieścić ponad 31 000 widzów. Stadion ten został otwarty w 2011 roku i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce.

Drużyna Legii Warszawa jest znana również jako "Wojskowi" ze względu na swoje wojskowe pochodzenie. Klub powstał w czasie I wojny światowej, gdy oficerowie Legionów Polskich postanowili założyć drużynę piłkarską.

W historii Legii Warszawa występowało wielu znakomitych piłkarzy. Do najbardziej znanych należą m.in. Kazimierz Deyna, Włodzimierz Lubański, czy Michał Żewłakow. Ci zawodnicy zdobyli wiele tytułów i nagród zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Legia Warszawa może pochwalić się również wieloma utalentowanymi napastnikami. Wśród nich znajdują się tacy piłkarze jak Nemanja Nikolić, Artur Jędrzejczyk czy Miroslav Radović. Ci zawodnicy przyczynili się do wielu sukcesów drużyny.

Legia Warszawa odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył 15 tytułów mistrza Polski, 19 razy sięgnął po Puchar Polski oraz 4 razy wygrał Superpuchar Polski. Ponadto, drużyna Legii Warszawa regularnie uczestniczy w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy, gdzie reprezentuje polską piłkę nożną.

Legia Warszawa bierze udział w wielu prestiżowych rozgrywkach, takich jak Liga Mistrzów, Liga Europy oraz Ekstraklasa. Klub regularnie rywalizuje również w Pucharze Polski, Superpucharze Polski oraz innych turniejach krajowych i międzynarodowych.

Już zagłosowałeś!