Górnik Zabrze mecze

 • Pełna nazwa:
  Górnik Zabrze
 • Kraj:
  Polska
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1948
 • Stadion:
  Arena Zabrze (Stadion im. Ernesta Pohla)
 • Rozgrywki:

Terminarz

Wyniki

Skomentuj - Górnik Zabrze

4+8 =

Górnik Zabrze - Klub piłkarski z bogatą historią

Górnik Zabrze to polski klub piłkarski, który został założony w 1948 roku. Klub został założony przez grupę górników pracujących w kopalniach w Zabrzu. Od tego czasu Górnik Zabrze stał się jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce.

Stadion Ernesta Pohla

Górnik Zabrze swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Ernesta Pohla, który może pomieścić ponad 24 000 widzów. Stadion został otwarty w 1934 roku i od tego czasu był świadkiem wielu emocjonujących spotkań piłkarskich. Jest to jedna z najważniejszych aren piłkarskich w Polsce.

Pseudonim "Trójkolorowi"

Górnik Zabrze jest często nazywany "Trójkolorowymi" ze względu na swoje tradycyjne barwy - niebieski, biały i czerwony. Klub ma bogatą historię, która sięga czasów powojennych. Górnik Zabrze powstał jako klub reprezentujący górników i ich społeczność, dlatego ma duże znaczenie dla mieszkańców Zabrza.

Najwięksi piłkarze w historii klubu

Górnik Zabrze miał wiele znakomitych piłkarzy, którzy przyczynili się do sukcesów klubu. Jednym z najbardziej znanych piłkarzy, którzy grali w Górniku Zabrze, jest Włodzimierz Lubański. Lubański jest uważany za jednego z najlepszych polskich piłkarzy wszech czasów i zdobył wiele tytułów z Górnikiem Zabrze.

Najlepsi napastnicy w historii klubu

Górnik Zabrze miał wiele utalentowanych napastników, którzy zdobywali wiele bramek dla klubu. Jednym z najlepszych napastników w historii Górnika Zabrze jest Ernest Pohl, po którym nazwano stadion klubu. Pohl był niezwykle skutecznym strzelcem i zdobył wiele bramek dla Górnika Zabrze.

Bogata historia osiągnięć

Górnik Zabrze ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Polski, w tym 14 razy sięgnął po tytuł mistrza kraju. Górnik Zabrze odnosił również sukcesy w rozgrywkach europejskich, docierając do finału Pucharu UEFA w 1970 roku. Klub ma również na swoim koncie wiele zwycięstw w krajowych pucharach.

Rozgrywki, w których bierze udział Górnik Zabrze

Górnik Zabrze bierze udział w wielu prestiżowych rozgrywkach piłkarskich. Klub regularnie rywalizuje w Ekstraklasie, najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Górnik Zabrze również uczestniczy w Pucharze Polski, gdzie rywalizuje z innymi drużynami o trofeum krajowego pucharu.

Linki do innych rozgrywek, w których bierze udział Górnik Zabrze:

Górnik Zabrze to klub z wielką historią i tradycją. Jego sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej czynią go jednym z najbardziej znanych klubów piłkarskich w Polsce.

Już zagłosowałeś!