Genoa CFC mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Genoa CFC

2+2 =

Genoa CFC

Genoa CFC, znany również jako Genoa, to włoski klub piłkarski założony w 1893 roku przez grupę angielskich marynarzy. Jest to jeden z najstarszych klubów piłkarskich we Włoszech.

Klub ma swoją siedzibę w Genui, w północno-zachodnich Włoszech. Ich stadion, Stadio Luigi Ferraris, jest jednym z najbardziej znanych stadionów we Włoszech. Stadion może pomieścić ponad 36 000 widzów i jest współdzielony z drugim klubem z Genui, UC Sampdoria.

Genoa CFC jest znany również jako "Rossoblu" (Czerwono-Niebiescy) ze względu na swoje tradycyjne barwy - czerwień i niebieski. Klub ma bogatą historię i jest uważany za jeden z najważniejszych klubów we Włoszech.

W historii klubu grali wielcy piłkarze, tacy jak Diego Milito, Thiago Motta, Marco Rossi i Gianluca Signorini. Ci zawodnicy przyczynili się do sukcesów klubu i zostali zapamiętani przez fanów Genoi.

Genoa CFC brał udział w wielu prestiżowych rozgrywkach, takich jak Serie A, Coppa Italia i Liga Europy. Klub zdobył wiele tytułów i osiągnięć, w tym kilka mistrzostw Włoch i Puchar Włoch.

Obecnie Genoa CFC bierze udział w rozgrywkach Serie A, najwyższej ligi piłkarskiej we Włoszech. Klub rywalizuje z innymi silnymi drużynami, takimi jak Juventus, AC Milan i Inter Mediolan.

Więcej informacji na temat Genoa CFC i ich udziału w różnych rozgrywkach można znaleźć na stronie Serie A oraz Coppa Italia.

Już zagłosowałeś!