Galatasaray Stambuł mecze

 • Pełna nazwa:
  Galatasaray Spor Kulubu
 • Skrócona nazwa:
  Galatasaray
 • Kraj:
  Turcja
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1905
 • Stadion:
  Ali Sami Yen Spor Kompleksi – Turk Telekom Stadium
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Galatasaray Stambuł

5×5 =

Galatasaray Stambuł

Galatasaray Stambuł to turecki klub piłkarski, który został założony w 1905 roku przez studentów liceum Galatasaray w Stambule. Jest to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Turcji.

Stadionem, na którym drużyna rozgrywa swoje mecze domowe, jest Türk Telekom Stadyumu. Arena ta może pomieścić ponad 52 000 widzów i jest jednym z najnowocześniejszych stadionów w Turcji.

Galatasaray Stambuł jest znany również jako "Cim Bom" lub "Aslanlar" (Lwy). Pseudonim "Cim Bom" pochodzi od dźwięku wystrzału armatniego, który był tradycyjnie wydawany podczas meczów drużyny. Klub ma bogatą historię, która sięga początków XX wieku.

W klubie grali wielcy piłkarze, takie jak Hakan Şükür, Gheorghe Hagi, Arda Turan czy Didier Drogba. Ci zawodnicy przyczynili się do sukcesów drużyny zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Galatasaray Stambuł może pochwalić się wieloma znakomitymi napastnikami, którzy reprezentowali klub. Wśród nich znajdują się takie gwiazdy jak Hakan Şükür, Gheorghe Hagi, Didier Drogba czy Radamel Falcao.

Drużyna Galatasaray Stambuł odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Zdobyła wiele tytułów mistrza Turcji, Pucharów Turcji oraz Superpucharów. Klub ma również na swoim koncie zwycięstwo w Lidze Mistrzów UEFA w sezonie 1999/2000.

Obecnie Galatasaray Stambuł bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich, takich jak Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy, Superpuchar Europy, Puchar Turcji i wiele innych. Drużyna regularnie rywalizuje z najlepszymi klubami zarówno w Turcji, jak i na arenie międzynarodowej.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Galatasaray Stambuł, można znaleźć na stronie Liga Mistrzów UEFA oraz Liga Europy.

Już zagłosowałeś!