Fenerbahçe SK mecze

 • Pełna nazwa:
  Fenerbahçe Stambuł
 • Skrócona nazwa:
  Fenerbahce
 • Kraj:
  Turcja
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1907
 • Stadion:
  Ulker Stadium
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Fenerbahçe SK

3×4 =

Fenerbahçe SK - turecki klub piłkarski

Fenerbahçe SK to turecki klub piłkarski, który został założony w 1907 roku przez grupę młodych entuzjastów piłki nożnej. Klub ma swoją siedzibę w Stambule i jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Turcji.

Stadionem domowym Fenerbahçe SK jest Şükrü Saracoğlu Stadium, który może pomieścić ponad 50 000 widzów. Stadion został otwarty w 1908 roku i jest jednym z największych stadionów w Turcji. Jest to również miejsce rozgrywania ważnych meczów ligowych i międzynarodowych.

Fenerbahçe SK jest znany jako "Sarı Kanaryalar" (Żółte Kanarki) ze względu na swoje charakterystyczne żółte barwy klubowe. Klub ma bogatą historię i jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych klubów w Turcji.

W historii Fenerbahçe SK grali wielcy piłkarze, takie jak Alex de Souza, który jest uważany za jednego z najlepszych graczy w historii klubu. Inni znani piłkarze, którzy reprezentowali Fenerbahçe SK, to Roberto Carlos, Jay-Jay Okocha i Nicolas Anelka.

Fenerbahçe SK miał również wielu utalentowanych napastników, którzy zdobywali wiele bramek dla klubu. Wśród nich można wymienić takie nazwiska jak Pierre van Hooijdonk, Mateja Kežman i Robin van Persie.

Fenerbahçe SK odnosił wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Turcji, a także wygrał wiele krajowych pucharów. Fenerbahçe SK brał również udział w międzynarodowych rozgrywkach, takich jak Liga Mistrzów UEFA i Liga Europy UEFA.

Aktualnie Fenerbahçe SK bierze udział w rozgrywkach takich jak Ekstraklasa, Liga Mistrzów i Puchar Polski. Klub jest również regularnie obecny w europejskich pucharach, reprezentując Turcję na arenie międzynarodowej.

Fenerbahçe SK ma bogatą historię i jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Turcji. Klub ma silną bazę fanów i cieszy się dużym szacunkiem zarówno w kraju, jak i za granicą.

Już zagłosowałeś!