Estudiantes de La Plata mecze

 • Pełna nazwa:
  Club Estudiantes de La Plata
 • Skrócona nazwa:
  Estudiantes La Plata
 • Kraj:
  Argentyna
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1905
 • Stadion:
  Estadio Jorge Luis Hirschi
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Estudiantes de La Plata

5+9 =

Estudiantes de La Plata

Estudiantes de La Plata to argentyński klub piłkarski, który został założony w 1905 roku przez grupę studentów z La Plata. Klub jest jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów w Argentynie.

Estudiantes de La Plata swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Estadio Jorge Luis Hirschi, który może pomieścić około 30 000 widzów. Stadion ten został otwarty w 1907 roku i od tego czasu jest główną areną klubu.

Zespół Estudiantes de La Plata jest znany również jako "Los Pincharratas", co oznacza "Szczury". Pseudonim ten pochodzi od historii klubu, kiedy to piłkarze używali szczurów do odstraszenia przeciwników na boisku. Klub od samego początku swojego istnienia był związany z La Plata, miastem, w którym został założony.

W historii Estudiantes de La Plata grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje ślady w klubie. Jednym z najbardziej znanych jest Juan Sebastián Verón, który był zarówno zawodnikiem, jak i prezydentem klubu. Inni znani piłkarze, którzy reprezentowali Estudiantes de La Plata, to Alejandro Sabella, Carlos Bilardo i Leandro Desábato.

Estudiantes de La Plata może pochwalić się wieloma osiągnięciami w swojej historii. Klub zdobył siedem razy mistrzostwo Argentyny, a także trzykrotnie wygrał Copa Libertadores, najważniejsze klubowe rozgrywki w Ameryce Południowej. Ponadto, Estudiantes de La Plata zdobył Puchar Interkontynentalny w 1968 roku, pokonując Manchester United.

Aktualnie Estudiantes de La Plata bierze udział w rozgrywkach Liga Profesional de Fútbol, najwyższej klasy rozgrywkowej w Argentynie. Klub również uczestniczy w Copa Libertadores, gdzie rywalizuje z najlepszymi drużynami z całej Ameryki Południowej.

Już zagłosowałeś!