Estrela Amadora mecze

 • Pełna nazwa:
  Clube de Futebol Estrela da Amadora
 • Skrócona nazwa:
  Estrela Amadora
 • Kraj:
  Portugalia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1932
 • Stadion:
  Estadio Jose Gomes
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Estrela Amadora

6-4 =

Estrela Amadora

Estrela Amadora to portugalski klub piłkarski, założony w 1932 roku przez grupę entuzjastów piłki nożnej. Klub ma swoją siedzibę w Amadora, w pobliżu Lizbony.

Estrela Amadora swoje domowe mecze rozgrywa na Estádio José Gomes, który może pomieścić około 12 630 widzów. Stadion ten został otwarty w 1975 roku i od tamtej pory jest główną areną klubu.

Drużyna Estrela Amadora jest znana również jako "Estrela da Amadora". Klub powstał z połączenia dwóch lokalnych zespołów - União Lisboa i Carcavelinhos. Od tamtej pory klub odniósł wiele sukcesów i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów w Portugalii.

W historii Estreli Amadora grali wielcy piłkarze, którzy zasłużyli na uznanie zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Wśród nich można wymienić takie nazwiska jak Paulo Futre, Rui Costa i Nuno Gomes. Ci zawodnicy przyczynili się do sukcesów klubu i zostali ikonami Estreli Amadora.

Estrela Amadora może pochwalić się również wieloma utalentowanymi napastnikami. Wśród nich znajdują się tacy piłkarze jak João Vieira Pinto, Nuno Gomes i Pedro Pauleta. Ci gracze zdobywali wiele bramek dla klubu i przyczynili się do jego sukcesów.

Estrela Amadora ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył kilka tytułów mistrza Portugalii oraz Puchar Portugalii. Ponadto, drużyna brała udział w wielu prestiżowych turniejach, takich jak Liga Mistrzów UEFA i Liga Europy.

Obecnie Estrela Amadora bierze udział w rozgrywkach Primeira Liga, najwyższej klasy rozgrywkowej w Portugalii. Klub również uczestniczy w Pucharze Portugalii, gdzie ma szansę zdobyć kolejne trofea.

Estrela Amadora to klub o bogatej historii i wielu osiągnięciach. Jego piłkarze i trenerzy przyczynili się do rozwoju piłki nożnej w Portugalii i są nadal dumą dla swoich kibiców.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Estrela Amadora, można znaleźć na stronie Primeira Liga oraz Puchar Portugalii.

Już zagłosowałeś!