Espanyol Barcelona mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Espanyol Barcelona

5+2 =

Espanyol Barcelona

Espanyol Barcelona to hiszpański klub piłkarski, założony w 1900 roku przez grupę hiszpańskich i brytyjskich studentów. Klub jest jednym z najstarszych w Hiszpanii i ma swoją siedzibę w Barcelonie.

Stadionem, na którym Espanyol Barcelona rozgrywa swoje mecze domowe, jest RCDE Stadium. Obiekt ten może pomieścić około 40 000 widzów i jest jednym z najnowocześniejszych stadionów w Hiszpanii.

Espanyol Barcelona jest znany również jako "Periquitos" lub "Papagaje". Pseudonim ten nawiązuje do koloru strojów klubowych, które są w kolorze niebieskim i białym. Klub ma bogatą historię, która sięga początków XX wieku.

W Espanyolu Barcelona grali wielcy piłkarze, takie jak Raúl Tamudo, który jest rekordzistą pod względem liczby strzelonych goli dla klubu. Inni znani zawodnicy, którzy mieli okazję grać w Espanyolu, to Thomas N'Kono, Mauricio Pochettino, Dani Jarque i Joan Capdevila.

Espanyol Barcelona może pochwalić się wieloma osiągnięciami w swojej historii. Klub zdobył Puchar Króla czterokrotnie, ostatnio w sezonie 2005/2006. Espanyol dwukrotnie dotarł również do finału Pucharu UEFA, w sezonach 1987/1988 i 2006/2007.

Obecnie Espanyol Barcelona bierze udział w rozgrywkach La Liga, najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii. Klub regularnie rywalizuje z takimi drużynami jak FC Barcelona, Real Madryt czy Atletico Madryt. Espanyol Barcelona również uczestniczy w Pucharze Króla, gdzie ma szansę zdobyć kolejny tytuł.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Espanyol Barcelona, można znaleźć na stronie Ekstraklasa oraz Liga Mistrzów.

Już zagłosowałeś!