Cracovia mecze

 • Pełna nazwa:
  Cracovia
 • Kraj:
  Polska
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1906
 • Stadion:
  Stadion Cracovii im. Jozefa Pilsudskiego
 • Rozgrywki:

Terminarz

Wyniki

Skomentuj - Cracovia

7×1 =

Klub Cracovia

Cracovia to polski klub piłkarski, który został założony w 1906 roku. Klub został założony przez grupę studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Stadion Cracovii

Cracovia swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie im. Józefa Piłsudskiego, który znajduje się w Krakowie. Stadion może pomieścić około 15 000 widzów.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Cracovia jest znana również jako "Pasjonaci". Klub powstał jako odpowiedź na rosnącą popularność piłki nożnej w Polsce i potrzebę stworzenia drużyny reprezentującej Kraków.

Najwięksi piłkarze Cracovii

W historii Cracovii grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje ślady w klubie. Należą do nich m.in. Gerard Cieślik, który jest uważany za jednego z najlepszych polskich napastników wszech czasów, oraz Władysław Żmuda, który był kluczowym zawodnikiem w sukcesach klubu w latach 70.

Najlepsi napastnicy Cracovii

W historii Cracovii występowało wielu utalentowanych napastników. Do najbardziej znanych należą m.in. Gerard Cieślik, który zdobył wiele bramek dla klubu, oraz Andrzej Juskowiak, który był czołowym strzelcem w latach 90.

Historia osiągnięć Cracovii

Cracovia ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Polski, w tym 5 razy w latach 1921, 1930, 1932, 1937 i 1948. Ponadto, Cracovia wygrała Puchar Polski 4 razy, w latach 1926, 1932, 1937 i 1982.

Rozgrywki Cracovii

Cracovia bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Klub regularnie rywalizuje w Ekstraklasie, najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Ponadto, Cracovia brała udział w rozgrywkach takich jak Taça da Liga, CONCACAF Nations League i EURO 2020.

Już zagłosowałeś!