Club Brugge mecze

 • Pełna nazwa:
  Club Brugge
 • Kraj:
  Belgia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1891
 • Stadion:
  Jan Breydel Stadion
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Club Brugge

6-3 =

Klub Brugge

Klub Brugge, znany również jako Club Brugge KV, jest belgijskim klubem piłkarskim z siedzibą w Brugii. Klub został założony w 1891 roku przez grupę studentów z Collège Saint-François-Xavier. Jest to jeden z najstarszych klubów piłkarskich w Belgii.

Stadion

Drużyna Club Brugge rozgrywa swoje mecze domowe na stadionie Jan Breydel. Stadion ten może pomieścić około 29 000 widzów i jest współdzielony z innym klubem z Brugii, Cercle Brugge. Jan Breydel jest jednym z najważniejszych stadionów w Belgii i często gości ważne mecze ligowe i europejskie.

Pseudonim i historia klubu

Club Brugge jest znany jako "Blauw-Zwart" (Niebiesko-Czarni) ze względu na swoje tradycyjne barwy klubowe. Klub powstał jako wynik połączenia dwóch klubów - FC Brugeois i FC Brugge. Po połączeniu w 1971 roku, Club Brugge stał się jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Belgii.

Najwięksi piłkarze

W historii Club Brugge grali wielcy piłkarze, którzy przyczynili się do sukcesów klubu. Jednym z najbardziej znanych był Jean-Pierre Papin, francuski napastnik, który grał w klubie w latach 1985-1986. Inni znani piłkarze, którzy reprezentowali Club Brugge, to Jan Ceulemans, Franky Van der Elst i Ruud Vormer.

Najlepsi napastnicy

Club Brugge miał wiele utalentowanych napastników w swojej historii. Jednym z najbardziej utytułowanych był Jan Ceulemans, który zdobył wiele bramek dla klubu i był kluczowym graczem w latach 70. i 80. Inni znani napastnicy, którzy grali dla Club Brugge, to Wesley Sonck, Ruud Vormer i Carlos Bacca.

Historia osiągnięć

Club Brugge ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Belgii, w tym 16 razy wygrał ligę. Club Brugge ma również na swoim koncie 11 Pucharów Belgii. W europejskich rozgrywkach klub osiągnął sukces, docierając do finału Pucharu UEFA w sezonie 1977/1978.

Rozgrywki

Club Brugge bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Wśród nich znajdują się Liga Mistrzów, w której klub rywalizuje z najlepszymi drużynami z całej Europy. Club Brugge również uczestniczy w rozgrywkach ligowych, takich jak Jupiler Pro League, gdzie rywalizuje o mistrzostwo Belgii. Klub bierze również udział w Pucharze Belgii, gdzie walczy o zdobycie krajowego pucharu.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Club Brugge, można znaleźć na stronie Ligi Mistrzów oraz stronie Jupiler Pro League.

Już zagłosowałeś!