Cagliari Calcio mecze

 • Pełna nazwa:
  Cagliari Calcio
 • Kraj:
  Włochy
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1920
 • Stadion:
  Sardegna Arena
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Cagliari Calcio

1+4 =

Cagliari Calcio

Cagliari Calcio to włoski klub piłkarski, założony w 1920 roku przez grupę entuzjastów piłki nożnej z miasta Cagliari. Klub jest jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów we Włoszech.

Stadionem Cagliari Calcio jest Sardegna Arena, położony w Cagliari. Arena została otwarta w 2017 roku i może pomieścić około 16 000 widzów. Jest to nowoczesny obiekt, wyposażony w najnowsze udogodnienia dla kibiców i zawodników.

Cagliari Calcio jest znany również jako "Rossoblu" lub "Isolani". Pseudonim "Rossoblu" odnosi się do kolorów klubowych - czerwieni i niebieskiego. Natomiast "Isolani" oznacza "ludzi z wyspy" i odnosi się do położenia klubu na wyspie Sardynia.

W historii Cagliari Calcio grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje piętno na klubie. Jednym z najbardziej znanych jest Gigi Riva, włoski napastnik, który spędził większość swojej kariery w Cagliari. Riva jest uważany za jednego z najlepszych napastników w historii włoskiej piłki nożnej.

Cagliari Calcio ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył jeden tytuł mistrza Włoch w sezonie 1969/1970. Ponadto, Cagliari Calcio dwukrotnie zdobył Puchar Włoch w latach 1969 i 1974. Klub brał również udział w europejskich rozgrywkach, takich jak Liga Mistrzów i Liga Europy.

Obecnie Cagliari Calcio bierze udział w rozgrywkach Serie A, najwyższej ligi piłkarskiej we Włoszech. Klub rywalizuje z innymi silnymi drużynami, takimi jak Juventus, AC Milan i Inter Mediolan. Cagliari Calcio również uczestniczy w Pucharze Włoch, gdzie ma szansę zdobyć kolejny trofeum.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Cagliari Calcio, można znaleźć na stronie Serie A oraz Puchar Włoch.

Już zagłosowałeś!