Blackburn Rovers mecze

 • Pełna nazwa:
  Blackburn Rovers Football Club
 • Skrócona nazwa:
  Blackburn Rovers
 • Kraj:
  Anglia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1875
 • Stadion:
  Ewood Park

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Blackburn Rovers

5×7 =

Blackburn Rovers

Blackburn Rovers to angielski klub piłkarski, który został założony w 1875 roku. Klub został założony przez grupę studentów z Blackburn, którzy postanowili stworzyć drużynę piłkarską w celu rywalizacji z innymi lokalnymi zespołami.

Stadionem Blackburn Rovers jest Ewood Park, który znajduje się w Blackburn, w hrabstwie Lancashire. Stadion może pomieścić około 31 367 widzów i jest jednym z najstarszych stadionów w Anglii. Ewood Park został otwarty w 1882 roku i od tamtej pory jest domem dla Blackburn Rovers.

Blackburn Rovers są znani również jako "The Rovers" lub "The Blue and Whites". Pseudonim "The Rovers" odnosi się do nazwy klubu, natomiast "The Blue and Whites" odnosi się do tradycyjnych barw klubowych - niebieskiego i białego.

W historii Blackburn Rovers grali wielcy piłkarze, którzy przyczynili się do sukcesów klubu. Jednym z najbardziej znanych piłkarzy, którzy grali w Blackburn Rovers, jest Alan Shearer. Shearer jest uważany za jednego z najlepszych napastników w historii angielskiego futbolu i spędził część swojej kariery w Blackburn Rovers.

Inni znani piłkarze, którzy grali w Blackburn Rovers, to Tim Sherwood, Damien Duff, Brad Friedel i Roque Santa Cruz. Wszyscy oni przyczynili się do sukcesów klubu i zostali zapamiętani przez fanów Blackburn Rovers.

Blackburn Rovers odnosili wiele sukcesów w swojej historii. Klub wygrał Premier League w sezonie 1994/1995, co było jednym z największych osiągnięć w historii klubu. Blackburn Rovers zdobyli również Puchar Anglii sześć razy, ostatni raz w sezonie 1927/1928.

Blackburn Rovers biorą udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Klub rywalizuje w Ekstraklasie, najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Blackburn Rovers również uczestniczą w Pucharze Anglii, Pucharze Ligi Angielskiej oraz Lidze Europy. Klub ma również historię udziału w Mistrzostwach Świata Klubów FIFA.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Blackburn Rovers, można znaleźć na stronie Ekstraklasy, Pucharu Anglii, Pucharu Ligi Angielskiej oraz Ligi Europy.

Już zagłosowałeś!