Betis Sewilla mecze

 • Pełna nazwa:
  Betis Sewilla
 • Skrócona nazwa:
  Real Betis
 • Kraj:
  Hiszpania
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1907
 • Stadion:
  Estadio Benito Villamarin
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Betis Sewilla

3×1 =

Klub Betis Sewilla

Betis Sewilla to hiszpański klub piłkarski, który został założony w 1907 roku przez grupę studentów z Sewilli. Klub jest jednym z najstarszych w Hiszpanii i ma bogatą historię.

Stadion Benito Villamarín

Domowym stadionem Betisu Sewilla jest Estadio Benito Villamarín, który znajduje się w Sewilli. Stadion został otwarty w 1929 roku i może pomieścić ponad 60 000 widzów. Jest to jedna z największych aren piłkarskich w Hiszpanii.

Pseudonim drużyny i historia

Betis Sewilla jest znany jako "Los Verdiblancos" lub "Zielono-Biali". Pseudonim ten odnosi się do tradycyjnych barw klubu - zielonego i białego. Klub powstał z połączenia dwóch lokalnych drużyn - Sevilla Balompié i Real Betis.

Najwięksi piłkarze w historii klubu

W historii Betisu Sewilla grali wielcy piłkarze, którzy przyczynili się do sukcesów klubu. Należą do nich takie postacie jak Denílson, Joaquín, Rubén Castro czy Dani Ceballos.

Najlepsi napastnicy

Wśród najlepszych napastników, którzy reprezentowali Betis Sewilla, można wymienić takie nazwiska jak Rubén Castro, Alfonso Pérez, Finidi George czy Jorge Molina. Ci zawodnicy zdobywali wiele bramek i przyczyniali się do sukcesów drużyny.

Historia osiągnięć drużyny

W swojej historii Betis Sewilla odnosił wiele sukcesów. Klub zdobył sześć razy mistrzostwo Hiszpanii, ostatnio w sezonie 2021/2022. Ponadto, Betis Sewilla wygrał Puchar Króla trzykrotnie i Superpuchar Hiszpanii raz. Klub brał również udział w wielu międzynarodowych turniejach, takich jak Liga Europy czy Klubowe Mistrzostwa Świata.

Rozgrywki, w których bierze udział Betis Sewilla

Betis Sewilla bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Klub rywalizuje w La Liga, najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii. Ponadto, Betis Sewilla uczestniczy w Pucharze Króla, Lidze Europy oraz innych krajowych i międzynarodowych turniejach.

Więcej informacji na temat tych rozgrywek można znaleźć na stronach:

Już zagłosowałeś!