Bath Rugby mecze

 • Pełna nazwa:
  Bath Rugby
 • Skrócona nazwa:
  Bath
 • Kraj:
  Anglia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1865

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Bath Rugby

9-4 =

Bath Rugby

Bath Rugby to angielski klub rugby założony w 1865 roku. Klub został założony przez członków Bath Football Club, którzy postanowili rozszerzyć swoje zainteresowanie sportem o rugby.

Drużyna Bath Rugby swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie The Recreation Ground, który znajduje się w Bath. Stadion może pomieścić około 14 500 widzów i jest jednym z najstarszych stadionów rugby w Anglii.

Bath Rugby jest znany również jako "The Bath" lub "The Blue, Black and Whites". Klub ma bogatą historię, która sięga ponad 150 lat. Powstał jako sekcja rugby w Bath Football Club i szybko zyskał popularność wśród lokalnej społeczności.

W historii klubu Bath Rugby występowało wielu znakomitych zawodników. Jednym z najbardziej znanych jest Jeremy Guscott, który był jednym z najlepszych środkowych w historii angielskiego rugby. Inni znani zawodnicy to Jonny Wilkinson, Mike Catt i Matt Banahan.

Bath Rugby może pochwalić się wieloma osiągnięciami w swojej historii. Klub zdobył siedem tytułów mistrza Anglii oraz dziesięć Pucharów Anglii. W 1998 roku Bath Rugby sięgnął również po europejskie trofeum, wygrywając European Challenge Cup.

Drużyna Bath Rugby bierze udział w różnych rozgrywkach na różnych poziomach. W lidze angielskiej rywalizuje w Premiership, najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Klub uczestniczy również w europejskich rozgrywkach, takich jak Champions Cup i European Challenge Cup.

Bath Rugby ma również swoje reprezentacje narodowe, które biorą udział w międzynarodowych turniejach. Wśród nich znajduje się Puchar Sześciu Narodów, w którym drużyna rywalizuje z najlepszymi zespołami z Wysp Brytyjskich i Francji. Klub ma również swoje reprezentacje młodzieżowe, które biorą udział w World Rugby U20 Championship.

Więcej informacji na temat drużyny Bath Rugby można znaleźć na tvsport.pl.

Już zagłosowałeś!