AZ Alkmaar mecze

 • Pełna nazwa:
  AZ Alkmaar
 • Kraj:
  Holandia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1954
 • Stadion:
  AFAS Stadion
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - AZ Alkmaar

3+2 =

AZ Alkmaar - Klub piłkarski z Holandii

AZ Alkmaar to holenderski klub piłkarski, który został założony w 1967 roku. Klub został utworzony przez połączenie dwóch innych klubów - Alkmaar '54 i FC Zaanstreek.

Stadionem, na którym AZ Alkmaar rozgrywa swoje mecze, jest AFAS Stadion. Arena ta może pomieścić około 17 000 widzów i jest jednym z najnowocześniejszych stadionów w Holandii.

AZ Alkmaar jest znany również jako "The Cheeseheads" ze względu na region, w którym klub się znajduje. Historia klubu sięga lat 60., kiedy to Alkmaar '54 i FC Zaanstreek postanowiły połączyć siły i stworzyć nowy klub piłkarski.

W historii AZ Alkmaar grali wielcy piłkarze, takie jak Marco van Basten, Ruud Gullit czy Dennis Bergkamp. Ci zawodnicy zdobyli wiele tytułów i osiągnięć zarówno na poziomie klubowym, jak i reprezentacyjnym.

Wśród najlepszych napastników, którzy kiedykolwiek grali dla AZ Alkmaar, można wymienić Keesa Kist, który jest rekordzistą pod względem strzelonych bramek dla klubu. Inni znani napastnicy to Dirk Kuyt, Vincent Janssen i Moussa Dembélé.

AZ Alkmaar ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył trzykrotnie mistrzostwo Holandii, a także kilka razy wygrał Puchar Holandii. Ponadto, AZ Alkmaar brał udział w wielu międzynarodowych turniejach, takich jak Liga Europy i Liga Mistrzów.

Obecnie AZ Alkmaar bierze udział w różnych rozgrywkach, takich jak Eredivisie, Puchar Holandii i Liga Europy. Klub jest również często obecny w eliminacjach do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.

Już zagłosowałeś!