Atlético Madryt mecze

Terminarz

Wyniki

Skomentuj - Atlético Madryt

7+7 =

Atlético Madryt

Atlético Madryt to hiszpański klub piłkarski, który został założony w 1903 roku przez trzech baskijskich studentów - Bilbao, Echevarría i Andrade. Klub ma swoją siedzibę w Madrycie, stolicy Hiszpanii.

Stadionem, na którym Atlético Madryt rozgrywa swoje mecze domowe, jest Estadio Wanda Metropolitano. Arena ta została otwarta w 2017 roku i może pomieścić ponad 67 000 widzów. Jest to jedna z najnowocześniejszych aren w Europie.

Atlético Madryt jest znany również jako "Los Colchoneros" (Czerwono-biało-niebiescy) ze względu na charakterystyczne barwy klubowe. Historia klubu sięga początków XX wieku, kiedy to grupa młodych entuzjastów piłki nożnej postanowiła założyć drużynę. Od tamtej pory Atlético Madryt zdobył wiele sukcesów i stał się jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Hiszpanii.

W Atlético Madryt grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje piętno w historii klubu. Do najbardziej znanych zawodników, którzy mieli okazję grać w barwach Atlético Madryt, należą takie gwiazdy jak Diego Maradona, Fernando Torres, Antoine Griezmann czy Radamel Falcao.

Wśród najlepszych napastników, którzy kiedykolwiek występowali w Atlético Madryt, warto wymienić takie postacie jak Luis Aragonés, Fernando Torres czy Diego Forlán. Ci zawodnicy zdobywali bramki i przyczyniali się do sukcesów drużyny.

Atlético Madryt może pochwalić się bogatą historią osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Hiszpanii, w tym La Liga w sezonach 2013/2014 i 2020/2021. Ponadto Atlético Madryt wygrał Puchar Króla, Superpuchar Hiszpanii oraz dotarł do finału Ligi Mistrzów w sezonach 2013/2014 i 2015/2016.

Obecnie Atlético Madryt bierze udział w rozgrywkach takich jak Liga Mistrzów, Liga Europy oraz La Liga. Klub regularnie rywalizuje z najlepszymi drużynami w Europie i stara się osiągać jak najlepsze wyniki.

Już zagłosowałeś!