Aston Villa FC mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Aston Villa FC

7×7 =

Aston Villa FC

Aston Villa FC to angielski klub piłkarski, założony w 1874 roku przez członków Villa Cross Wesleyan Chapel w Birmingham. Jest jednym z najstarszych klubów piłkarskich w Anglii.

Stadionem, na którym Aston Villa rozgrywa swoje mecze domowe, jest Villa Park. Obiekt ten został otwarty w 1897 roku i może pomieścić ponad 42 000 widzów. Villa Park jest uważany za jedno z najbardziej tradycyjnych i atmosferycznych miejsc do oglądania piłki nożnej w Anglii.

Aston Villa FC jest znany również jako "The Villans" lub "The Lions". Klub zdobył swoje przydomki ze względu na charakterystyczne logo z lwem oraz z powodu historii klubu, która jest związana z bogatą tradycją i sukcesami.

W historii Aston Villa FC występowało wielu znakomitych piłkarzy. Jednym z najbardziej znanym jest Tony Morley, który był częścią drużyny, która zdobyła Puchar Europy w 1982 roku. Inni znani piłkarze, którzy grali w Aston Villa, to Dwight Yorke, Gareth Barry, Paul McGrath i Peter Withe.

Aston Villa FC może pochwalić się również wieloma utalentowanymi napastnikami. Jednym z najbardziej utytułowanych jest Gabby Agbonlahor, który przez wiele lat był kluczowym zawodnikiem drużyny. Inni znani napastnicy, którzy występowali w Aston Villa, to Christian Benteke, Juan Pablo Ángel i John Carew.

Aston Villa FC ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył siedem razy mistrzostwo Anglii, ostatni raz w sezonie 1980/1981. Aston Villa wygrał również Puchar Anglii siedem razy, a także Puchar Ligi Angielskiej pięć razy. Klub ma również na swoim koncie zwycięstwo w Pucharze Europy w sezonie 1981/1982.

Aston Villa FC bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Wśród nich znajdują się Premier League, Puchar Polski, Liga Mistrzów oraz Liga Europy. Klub regularnie rywalizuje z innymi czołowymi drużynami zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

Już zagłosowałeś!