AS Roma mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - AS Roma

7+2 =

AS Roma

AS Roma to włoski klub piłkarski, założony w 1927 roku przez grupę sportowych entuzjastów. Klub ma swoją siedzibę w Rzymie, stolicy Włoch.

Stadionem AS Roma jest Stadio Olimpico, który może pomieścić ponad 70 000 widzów. Jest to również stadion narodowy Włoch, na którym odbywają się ważne mecze reprezentacji narodowej.

AS Roma jest znana również jako "I Giallorossi" (Żółto-Czerwoni), ze względu na charakterystyczne barwy klubowe. Klub powstał w wyniku fuzji dwóch rzymskich klubów - Alba-Audace i Fortitudo-Pro Roma.

W historii AS Roma grali wielcy piłkarze, takie jak Francesco Totti, który jest uważany za ikonę klubu. Totti spędził całą swoją karierę w AS Roma i jest rekordzistą pod względem liczby występów i strzelonych bramek dla klubu.

AS Roma miała również w swoich szeregach innych znakomitych piłkarzy, takich jak Daniele De Rossi, Gabriel Batistuta, Vincenzo Montella i wielu innych.

Wśród najlepszych napastników, którzy grali dla AS Roma, można wymienić takie nazwiska jak Francesco Totti, Gabriel Batistuta, Marco Delvecchio i Roberto Pruzzo. Ci zawodnicy zdobywali bramki i przyczyniali się do sukcesów klubu.

AS Roma odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Włoch, w tym trzykrotnie w latach 1942, 1983 i 2001. AS Roma wygrała również wiele innych turniejów, takich jak Puchar Włoch, Superpuchar Włoch i Puchar Miast Targowych.

AS Roma bierze udział w różnych rozgrywkach, takich jak Serie A, Liga Mistrzów UEFA, Puchar Włoch i wiele innych. Klub rywalizuje z innymi włoskimi drużynami o tytuły i trofea.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział AS Roma, można znaleźć na stronie Serie A oraz Liga Mistrzów UEFA.

Już zagłosowałeś!