Albania mecze

Terminarz

Wyniki

Skomentuj - Albania

1+7 =

Albania - drużyna piłkarska

Albania to narodowa drużyna piłkarska reprezentująca Albanię w międzynarodowych rozgrywkach. Została założona w 1930 roku przez Albanię Football Association. Drużyna ma swoją siedzibę w Tiranie, stolicy Albanii.

Stadionem domowym reprezentacji Albanii jest Stadion Kombëtar Qemal Stafa, który może pomieścić około 22 500 widzów. Stadion ten został otwarty w 1946 roku i od tego czasu był świadkiem wielu ważnych meczów i wydarzeń piłkarskich.

Reprezentacja Albanii jest znana również jako "Shqiponjat" (Orły). Pseudonim ten odnosi się do godła Albanii, które przedstawia orła dwugłowego. Drużyna narodowa powstała w wyniku rozwoju piłki nożnej w Albanii i jej uczestnictwa w międzynarodowych turniejach.

W historii reprezentacji Albanii występowało wielu utalentowanych piłkarzy. Jednym z najbardziej znanych jest Lorik Cana, który był kapitanem drużyny narodowej i rozegrał ponad 90 meczów w barwach Albanii. Inni znani piłkarze to Erjon Bogdani, Altin Lala i Ansi Agolli.

Albania ma również wielu utalentowanych napastników. Jednym z nich jest Sokol Cikalleshi, który jest jednym z najskuteczniejszych strzelców w historii reprezentacji. Inni znani napastnicy to Armando Sadiku i Bekim Balaj.

Reprezentacja Albanii ma na swoim koncie kilka ważnych osiągnięć. W 2016 roku drużyna zakwalifikowała się po raz pierwszy w historii do Mistrzostw Europy, co było ogromnym sukcesem dla piłki nożnej w Albanii. Drużyna brała również udział w eliminacjach do Mistrzostw Świata i innych międzynarodowych turniejów.

Obecnie Albania bierze udział w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024 oraz innych międzynarodowych rozgrywkach. Drużyna stara się osiągnąć kolejne sukcesy i reprezentować Albanię na najwyższym poziomie.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział reprezentacja Albanii, można znaleźć na stronie Eliminacje Mistrzostw Europy oraz Mistrzostwa Europy.

Już zagłosowałeś!