AJ Auxerre mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - AJ Auxerre

8-1 =

AJ Auxerre - francuski klub piłkarski

AJ Auxerre to francuski klub piłkarski, który został założony w roku 1905 przez Henriego Bérengera. Klub ma swoją siedzibę w Auxerre, w regionie Burgundia we Francji.

Stadionem AJ Auxerre jest Stade de l'Abbé-Deschamps, który może pomieścić około 23 000 widzów. Stadion ten został otwarty w 1905 roku i od tego czasu jest domowym obiektem drużyny.

AJ Auxerre jest znany również jako "Les Gars de l'Yonne" (Chłopcy z Yonne). Klub powstał jako wynik połączenia dwóch klubów - Auxerre Athletic Club i Association Sportive Auxerroise. Od tamtej pory klub odniósł wiele sukcesów i stał się jednym z najbardziej utytułowanych klubów we Francji.

W historii AJ Auxerre grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje piętno na klubie. Należą do nich m.in. Eric Cantona, Laurent Blanc, Djibril Cissé i Philippe Mexès. Ci zawodnicy przyczynili się do sukcesów klubu i zdobywania tytułów.

AJ Auxerre może pochwalić się również wieloma utalentowanymi napastnikami. Wśród nich znajdują się takie postacie jak Jean-Pierre Papin, Djibril Cissé i Ireneusz Jeleń. Ci piłkarze byli kluczowymi postaciami w ataku drużyny i przyczynili się do zdobywania bramek i zwycięstw.

AJ Auxerre ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył mistrzostwo Francji w sezonach 1995/1996 i 1996/1997. Ponadto, AJ Auxerre dwukrotnie dotarł do finału Pucharu Francji (w 1979 i 2003 roku) oraz do finału Pucharu Ligi Francuskiej (w 2003 roku).

AJ Auxerre bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Klub rywalizuje w Ligue 2, drugiej najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji. Ponadto, AJ Auxerre uczestniczył w rozgrywkach Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA, gdzie mierzył się z najlepszymi drużynami z całej Europy.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział AJ Auxerre, można znaleźć na stronie Ligue 2 oraz Liga Mistrzów UEFA.

Już zagłosowałeś!