AEK Ateny mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - AEK Ateny

1×3 =

AEK Ateny

AEK Ateny to grecki klub piłkarski, który został założony w 1924 roku przez greckich uchodźców z Konstantynopola. Klub jest jednym z najbardziej utytułowanych w Grecji i ma wielu oddanych fanów.

AEK Ateny swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie OAKA Spiros Louis, który może pomieścić ponad 69 000 widzów. Stadion ten był również jednym z głównych obiektów podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2004 roku.

Drużyna AEK Ateny jest znana jako "Kitrinomavri" (Żółto-Czarni) ze względu na swoje tradycyjne barwy klubowe. Klub powstał jako reakcja na dyskryminację wobec greckich uchodźców z Turcji i od tamtej pory stał się symbolem walki i dumy narodowej.

W historii klubu grali wielcy piłkarze, którzy przyczynili się do sukcesów drużyny. Wśród nich można wymienić takie legendy jak Thomas Mavros, Demis Nikolaidis, Vassilis Hatzipanagis czy Nikos Liberopoulos.

AEK Ateny słyną również z doskonałych napastników, którzy reprezentowali klub. Wielu z nich osiągnęło sukcesy zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Do najbardziej znanych należą takie postacie jak Demis Nikolaidis, Ismael Blanco czy Rafik Djebbour.

AEK Ateny odniosły wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył 12 tytułów mistrza Grecji, 15 Pucharów Grecji oraz 1 Superpuchar Grecji. Ponadto, drużyna brała udział w wielu międzynarodowych turniejach, takich jak Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA i Puchar UEFA.

Obecnie AEK Ateny biorą udział w rozgrywkach takich jak Superliga Argentina, Liga MX oraz CAF Champions League. Klub dąży do dalszych sukcesów i ciągłego rozwoju.

Już zagłosowałeś!