ACF Fiorentina mecze

Terminarz

Wyniki

Skomentuj - ACF Fiorentina

3×7 =

ACF Fiorentina

ACF Fiorentina, znany również jako Fiorentina, to włoski klub piłkarski założony w 1926 roku przez grupę miejscowych arystokratów. Klub ma swoją siedzibę we Florencji, stolicy regionu Toskania we Włoszech.

Stadionem domowym Fiorentiny jest Stadio Artemio Franchi, który może pomieścić ponad 43 000 widzów. Stadion został otwarty w 1931 roku i od tego czasu był świadkiem wielu ważnych meczów i wydarzeń piłkarskich.

Fiorentina jest często nazywana "La Viola" ze względu na charakterystyczny fioletowy kolor swojego stroju. Klub ma bogatą historię i jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów we Włoszech.

W ciągu lat w Fiorentinie grało wielu znakomitych piłkarzy, w tym takie legendy jak Roberto Baggio, Gabriel Batistuta, Giancarlo Antognoni i Francesco Toldo. Ci zawodnicy przyczynili się do sukcesów klubu i zdobyli serca kibiców.

Fiorentina słynie z doskonałych napastników, którzy reprezentowali klub na przestrzeni lat. Wśród nich można wymienić takie postacie jak Gabriel Batistuta, Luca Toni, Adrian Mutu i Stevan Jovetić. Ci piłkarze byli kluczowymi postaciami w ataku i przyczynili się do wielu zwycięstw drużyny.

Fiorentina ma bogatą historię osiągnięć, w tym kilka wygranych ligowych tytułów i pucharów. Klub zdobył mistrzostwo Włoch w sezonie 1955/1956 oraz Puchar Włoch w 6 różnych sezonach. Fiorentina również osiągnęła sukcesy na arenie międzynarodowej, zdobywając Puchar Zdobywców Pucharów w sezonie 1960/1961.

Obecnie Fiorentina bierze udział w rozgrywkach Serie A, najwyższej ligi piłkarskiej we Włoszech. Klub również regularnie uczestniczy w Pucharze Włoch, gdzie rywalizuje z innymi włoskimi drużynami o trofeum.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Fiorentina, można znaleźć na stronie Serie A oraz Puchar Włoch.

Już zagłosowałeś!