AC Milan mecze

Terminarz

Wyniki

Skomentuj - AC Milan

8+6 =

AC Milan

AC Milan, znany również jako Associazione Calcio Milan, jest włoskim klubem piłkarskim założonym w 1899 roku przez Herberta Kilpina, Alfreda Edwardsa i kilku innych angielskich emigrantów. Klub ma swoją siedzibę w Mediolanie, Lombardia, we Włoszech.

Stadionem AC Milan jest San Siro, znany również jako Stadio Giuseppe Meazza. Jest to jedno z najbardziej ikonicznych stadionów piłkarskich na świecie. San Siro może pomieścić ponad 80 000 widzów i jest współdzielony z drugim mediolańskim klubem, Interem Milan.

AC Milan jest często nazywany "Rossoneri" ze względu na charakterystyczne czerwono-czarne barwy klubowe. Klub ma bogatą historię i jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w historii piłki nożnej.

W ciągu lat w AC Milan grali wielcy piłkarze, tacy jak Paolo Maldini, Franco Baresi, Marco van Basten, Ruud Gullit, Andriy Shevchenko i Kaka. Ci zawodnicy przyczynili się do wielu sukcesów klubu i są uważani za legendy AC Milan.

AC Milan ma również bogatą historię sukcesów. Klub wygrał Serie A, najwyższą ligę włoską, aż 18 razy. Zdobył również Puchar Włoch, Superpuchar Włoch, Ligę Mistrzów UEFA, Puchar UEFA i Klubowe Mistrzostwo Świata.

Obecnie AC Milan bierze udział w różnych rozgrywkach, takich jak Serie A, Liga Mistrzów UEFA, Puchar Włoch i Superpuchar Włoch. Klub dąży do odzyskania swojej dominacji zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział AC Milan, można znaleźć na stronie Serie A, stronie Ligi Mistrzów UEFA, stronie Pucharu Włoch i stronie Superpucharu Włoch.

Już zagłosowałeś!