9 de Octubre FC mecze

 • Pełna nazwa:
  Nueve de Octubre Futbol Club
 • Skrócona nazwa:
  Nueve de Octubre
 • Kraj:
  Ekwador
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1912
 • Stadion:
  Estadio Modelo Alberto Spencer
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - 9 de Octubre FC

3×3 =

9 de Octubre FC

9 de Octubre FC to ekwadorski klub piłkarski, założony w 2020 roku. Klub został założony przez grupę lokalnych biznesmenów z miasta Guayaquil.

Drużyna rozgrywa swoje mecze na Estadio Modelo Alberto Spencer Herrera, który znajduje się w Guayaquil. Stadion może pomieścić około 42 000 widzów i jest jednym z największych stadionów w Ekwadorze.

9 de Octubre FC jest znany również jako "Los Albos" (Biali), co jest nawiązaniem do białych barw klubowych. Klub powstał w wyniku połączenia dwóch klubów - 9 de Octubre Sporting Club i Club Deportivo Filanbanco.

W historii klubu grali wielcy piłkarze, którzy później osiągnęli sukcesy na arenie międzynarodowej. Do najbardziej znanych zawodników, którzy mieli okazję grać w 9 de Octubre FC, należą: Agustín Delgado, Iván Hurtado i Carlos Tenorio.

9 de Octubre FC miał również w swoich szeregach wielu utalentowanych napastników. Wśród nich można wymienić takie nazwiska jak: Agustín Delgado, Carlos Tenorio i Felipe Caicedo.

W historii klubu 9 de Octubre FC odniosło wiele sukcesów. Klub zdobył kilka tytułów mistrza Ekwadoru oraz wygrał wiele turniejów krajowych. Drużyna brała również udział w rozgrywkach Copa Libertadores, gdzie osiągnęła pewne sukcesy.

Obecnie 9 de Octubre FC bierze udział w rozgrywkach Serie B, drugiej ligi piłkarskiej w Ekwadorze. Klub dąży do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej i zdobycia kolejnych trofeów.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział 9 de Octubre FC, można znaleźć na stronie Serie B oraz Ekwador.

Już zagłosowałeś!