Zawisza Bydgoszcz mecze

 • Pełna nazwa:
  Stowarzyszenie Pilkarskie Zawisza Bydgoszcz
 • Skrócona nazwa:
  Zawisza Bydgoszcz
 • Kraj:
  Polska
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1946
 • Stadion:
  Stadion im. Zdzislawa Krzyszkowiaka
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Zawisza Bydgoszcz

3+6 =

Klub Zawisza Bydgoszcz

Zawisza Bydgoszcz to polski klub piłkarski, który został założony w 1946 roku. Klub został założony przez grupę entuzjastów piłki nożnej z Bydgoszczy.

Stadion Zawiszy Bydgoszcz

Zawisza Bydgoszcz swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Zdzisława Krzyszkowiaka, który może pomieścić około 20 000 widzów. Stadion ten jest jednym z największych w Polsce i jest dumą klubu.

Pseudonim i historia klubu

Zawisza Bydgoszcz jest znany jako "Zielono-Czarni". Klub powstał w wyniku połączenia dwóch klubów - Zawiszy i Polonii Bydgoszcz. Od tamtej pory klub zdobył wiele sukcesów i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów w Polsce.

Najwięksi piłkarze Zawiszy Bydgoszcz

W historii klubu Zawisza Bydgoszcz grali wielcy piłkarze, którzy przyczynili się do sukcesów drużyny. Wśród nich można wymienić takie nazwiska jak Janusz Jojko, Andrzej Juskowiak czy Tomasz Frankowski.

Najlepsi napastnicy Zawiszy Bydgoszcz

W historii klubu Zawisza Bydgoszcz występowało wielu utalentowanych napastników. Do najbardziej znanych należą Grzegorz Rasiak, który zdobył wiele bramek dla klubu, oraz Arkadiusz Milik, który później odniósł sukcesy na arenie międzynarodowej.

Historia osiągnięć Zawiszy Bydgoszcz

Zawisza Bydgoszcz ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył kilka tytułów mistrza Polski oraz Puchar Polski. Ponadto, drużyna brała udział w wielu prestiżowych turniejach, takich jak Liga Mistrzów czy Liga Europy.

Rozgrywki Zawiszy Bydgoszcz

Zawisza Bydgoszcz bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Klub regularnie rywalizuje w ligowych rozgrywkach, takich jak Ekstraklasa oraz I liga. Ponadto, drużyna uczestniczyła w międzynarodowych turniejach, takich jak Liga Mistrzów i Liga Europy.

Już zagłosowałeś!