Willem II Tilburg mecze

 • Pełna nazwa:
  Willem II Tilburg
 • Kraj:
  Holandia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1896
 • Stadion:
  Koning Willem II Stadion

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Willem II Tilburg

1+2 =

Willem II Tilburg

Willem II Tilburg to holenderski klub piłkarski, założony w 1896 roku przez grupę studentów. Klub jest jednym z najstarszych w Holandii i ma bogatą historię.

Stadionem, na którym drużyna rozgrywa swoje mecze domowe, jest Koning Willem II Stadion. Arena ta może pomieścić około 14 700 widzów i jest jednym z najważniejszych miejsc dla fanów piłki nożnej w Tilburgu.

Willem II Tilburg jest znany również jako "Tricolores" ze względu na charakterystyczne trzy kolory występujące na ich strojach - czerwony, biały i niebieski. Klub ma również swoje logo, na którym widnieje korona, symbolizująca królewskie pochodzenie klubu.

W historii klubu grali wielcy piłkarze, którzy przyczynili się do sukcesów drużyny. Jednym z najbardziej znanych był Joris Mathijsen, który występował w klubie w latach 2000-2004. Mathijsen był uważany za jednego z najlepszych obrońców w Holandii i reprezentował również kraj na międzynarodowych turniejach.

Willem II Tilburg miał również w swoich szeregach wielu utalentowanych napastników. Jednym z nich był Fran Sol, który grał w klubie w latach 2016-2019. Sol był jednym z najlepszych strzelców drużyny i przyczynił się do osiągnięcia sukcesów przez klub.

Drużyna Willem II Tilburg ma w swojej historii wiele osiągnięć. Klub zdobył tytuł mistrza Holandii w sezonie 1915/1916 oraz wygrał Puchar Holandii w 1944 roku. Ponadto, drużyna brała udział w wielu prestiżowych turniejach, takich jak Liga Mistrzów i Liga Europy.

Obecnie Willem II Tilburg bierze udział w rozgrywkach Eredivisie, najwyższej klasy rozgrywkowej w Holandii. Drużyna również uczestniczy w Pucharze Holandii, gdzie ma szansę zdobyć kolejne trofeum dla klubu.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Willem II Tilburg, można znaleźć na stronie Ekstraklasa oraz Puchar Polski.

Już zagłosowałeś!